Z příběhu toho nechceme moc prozradit, tak řekneme pouze to, že vypráví příběh přátelství Ori a Naru. Tyto dvě postavy si hráči od samotného začátku zamilují, a proto nadcházející události šokují i ty, kteří mají srdce z kamene. Les, ve kterém Ori a Naru žijí, padne do temnoty a různá nepřátelská stvoření vpadnou do tohoto původně mírumilovného světa.

Ukázka ze hry Ori and the Blind Forest

Ukázka ze hry Ori and the Blind Forest

FOTO: archív tvůrců

Hráč se tak ujímá role Oriho. Na první pohled neškodného, roztomilého stvoření, ale zdání klame. Ori se během hraní učí novým schopnostem a ty staré vylepšuje ve třech větvích, které jsou rozděleny na útok, životy a speciální schopnosti. Po chvíli je z Oriho takový roztomilejší terminátor, kdy se se stoprocentní přesností trefuje do nepřátel a překážek, které potká po cestě za záchranou lesa.

Hratelností však titul nevybočuje z klasického žánru plošinovek. Díky svým akrobatickým a útočným schopnostem se musí Ori prodrat až ke svému cíli. Dokonalý design úrovní a Oriho schopnosti zde fungují doslova v harmonii a je radost dostávat se přes čím dál tím těžší překážky. Hra však dokáže překvapit i svou obtížností, která je nastavena přímo perfektně a některé chvilky zatopí i těm zkušenějším hráčům.

Ukázka ze hry Ori and the Blind Forest

Ukázka ze hry Ori and the Blind Forest

FOTO: archív tvůrců

V čem ovšem Ori and the Blind Forest nejvíce exceluje, tak to je audiovizuální zpracování hry. Pohádkovost z titulu přímo srší a například znělku z hlavního menu si lze bez problémů pouštět na pozadí k běžným činnostem. Je tak vidět, že za studiem stojí výtvarník a bývalý zaměstnanec Blizzardu – Thomas Mahler.

Hra tak splnila veškerá očekávání, a možná dokonce i některá předčila. Díky tomu se může zařadit mezi ty nejlepší plošinovky, které vyšly, a dokazuje, že i tento žánr má stále co nabídnout, pokud se ho chopí schopný tým s pevnou vizí.

Ori and the Blind Forest vyšlo na osobní počítače a konzoli Xbox One.

HODNOCENÍ: 9/10