Podle nákupního rádce Zboží.cz od Seznamu je možné Nintendo Wii U zakoupit u více než deseti různých prodejců. Ceny se pohybují od 7599 do 9105 Kč, ne všichni obchodníci však mají novinku skladem.

Nintendo Wii U

Některé hry bude možné na bezdrátovém ovladači hrát i bez televize.

FOTO: Nintendo

Samotná konzole se vzhledem příliš neliší od svého předchůdce, malá bílá krabička se jednoduše připojí k televizoru. Největšího vylepšení se dočkal bezdrátový ovladač, který se nazývá Wii U GamePad.

Ten je totiž vybaven vlastním dotykovým displejem, který je používán i při hraní na televizi. Zároveň ale u některých her může být využit nezávisle na TV obrazovce, například na cestách. Ovladač je vybaven vestavěnou kamerou, mikrofonem i stylusem (speciálním perem) pro přesnější ovládání dotykové plochy.

Video

Herní konzole Wii U nabídne na začátku přes dvě desítky nových her.

Aktuálně je na trhu k dispozici pro Wii U 24 her a další budou přibývat. Nechybí ani slavný titul Super Mario či Nintendo Land. K dispozici budou také exkluzivní tituly třetích stran, jako je například ZombiU od Ubisoftu.

Wii U by podle očekávání analytiků měla být jedním z největších trháků letošního roku. Koneckonců nová herní konzole od Nintenda je u dětí podle průzkumu analytické společnosti Nielsen druhým nejoblíbenějším dárkem.

Nintendo Wii

Předchozí generace konzole Wii

FOTO: Nintendo