Hlavní obsah
 

Zakřivený monitor od Samsungu cílí na hráče, láká na tenké rámečky

Má lépe vtáhnout hráče do děje hry a zároveň šetřit jeho oči při dlouhých večerech prosezených před počítačem. Řeč je o novém monitoru Samsung C27JG5, který mimo jiné láká také na velmi tenké rámečky okolo displeje.

 
Zakřivený monitor od Samsungu cílí na hráče, láká na tenké rámečky

Novinka nabízí rozlišení WQHD, tedy 2560 x 1440 obrazových bodů. Alespoň v rychlosti připomeňme, že standard 2K nabízí čtyřikrát vyšší rozlišení než v případě HD. Obrazovka typu VA se dále chlubí kontrastním poměrem 3000:1 či vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz, kterou ocení především hráči.

Zakřivení s poloměrem oblouku 1800 mm podle výrobce minimalizuje únavu očí tím, že redukuje změny ve vzdálenosti, na niž musí oči uživatele ostřit. Díky tvaru obrazovky má uživatel u displeje pocit, jako by jím byl skutečně obklopen.

Samsung C27JG5

Foto: archív výrobce

Monitor Samsung C27JG5 zaujme na první pohled svým povedeným vzhledem. Zakřivená 27palcová obrazovka má totiž velmi tenké rámečky a samotný panel je doplněn o stříbrný, do stran rozkročený podstavec.

Režimy určené pro hraní her a sledování filmů automaticky optimalizují úroveň gama a zobrazení černé, kontrast, ostrost a sytost pro všechny žánry her a filmů. Uživatelé mohou také okamžitě a snadno během hry zkontrolovat a upravit nastavení nejdůležitějších parametrů obrazu pomocí ovládacího menu OSD s uživatelským rozhraním v herním stylu.

Prodávat se monitor Samsung C27JG5 začne v průběhu září, někteří prodejci jej nicméně v rámci předobjednávky nabízejí již nyní. Cena novinky byla stanovena na 8900 Kč.

Samsung C27JG5

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků