Hlavní obsah
U tabletů s operačním systémem iOS firmy Apple očekává IDC pokles prodeje o téměř 13 procent na 27,5 miliónu přístrojů. Foto: Reuters

Zájem o tablety opadává, růst prodeje letos prudce zpomalí

Celosvětový prodej počítačových tabletů se letos zvýší jen o 7,2 procenta na 235,7 miliónu přístrojů. Tempo jeho růstu tak prudce zpomalí z loňských 52,5 procenta. Vyplývá to z prognózy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila výzkumná společnost IDC. Za předpokládaným zpomalením růstu podle ní stojí především očekávání, že dodávky tabletů iPad společnosti Apple letos zaznamenají svůj první celoroční pokles.

U tabletů s operačním systémem iOS firmy Apple očekává IDC pokles prodeje o téměř 13 procent na 27,5 miliónu přístrojů. Foto: Reuters
Zájem o tablety opadává, růst prodeje letos prudce zpomalí

Analytik IDC Ryan Reith upozorňuje, že spotřebitelé mění své tablety za nové méně často, než se původně předpokládalo. „V počáteční fázi trhu s tablety se očekávalo, že životní cyklus těchto zařízení bude podobný jako u chytrých telefonů, tedy že k výměně (starého přístroje za nový) bude docházet každé dva až tři roky. Místo toho se ukázalo, že mnozí majitelé tabletů zůstávají u stejného přístroje déle než tři roky a někteří dokonce déle než čtyři roky," uvedl Reith.

Více než dvě třetiny letošního prodeje tabletů budou podle IDC tvořit zařízení využívající operační systém Android. Jejich dodávky by měly stoupnout o 16 procent na 159,5 miliónu přístrojů.

U tabletů s operačním systémem iOS firmy Apple očekává IDC pokles prodeje o téměř 13 procent na 27,5 miliónu přístrojů. Dodávky tabletů se systémem Windows společnosti Microsoft by se měly naopak zvýšit o téměř dvě třetiny na 10,9 miliónu přístrojů.

Firma IDC rovněž předpověděla, že celosvětový prodej osobních počítačů v letošním roce klesne o 2,7 procenta na 306,7 miliónu přístrojů. Zlepšila tak svou předchozí prognózu, která počítala s propadem o 3,7 procenta. V loňském roce se prodej podle IDC snížil o rekordních 9,8 procenta na 315,1 miliónu přístrojů.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků