Hlavní obsah
 

Virtuální helma PlayStation VR zlevnila na historické minimum

Výrazně ušetřit je možné při nákupu systému pro virtuální realitu PlayStation VR od společnosti Sony. Ceny totiž v posledních týdnech spadly až k hranici pěti tisíc korun, jde tak aktuálně o jednu z nejdostupnějších virtuálních helem na trhu. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Virtuální helma PlayStation VR zlevnila na historické minimum

Systém PlayStation VR je na pultech obchodů již více než rok. Při své premiéře se prodával za bezmála 11 000 Kč a cenu si držel až do loňských Vánoc, kdy v rámci svátečních slev cena spadla až těsně pod hranici devíti tisíc korun.

Další výrazný zlom ale přišel na přelomu března a dubna, kdy cena klesla na historické minimum. Podle Zboží.cz ceny startují na 5390 Kč. Konkurenční systémy pro virtuální realitu jsou citelně dražší. Například model HTC Vive se nabízí za 11 490 Kč a Oculus Rift za 12 990 Kč.

PlayStation VR

Foto: archív výrobce

Jeden displej, dva různé obrazy

Headset PlayStation VR ukrývá 5,7palcový OLED displej, který pro každé oko zobrazuje jiný obraz. Právě díky tomu a dalším senzorům, které jsou schopny monitorovat pohyb uživatele, pak headset dokáže navodit dojem virtuální reality.

Každé oko zobrazí obraz o velikosti 960 × 1080 pixelů. Díky tomu by všechny scény v hrách i při sledování filmů měly být krásně jemné a ostré.

PlayStation VR

Foto: archív výrobce

Pro chod PlayStation VR je zapotřebí PlayStation řady čtyři. Právě v tom je zásadní rozdíl ve srovnání s konkurencí, modely Oculus Rift či HTC Vive totiž spolupracují s klasickými počítači. Kvalitou, respektive schopností vtáhnout uživatele do světa virtuální reality, by si však všechny zmiňované verze měly být velmi podobné.

Helmy pro virtuální realitu slouží k prohlížení fotografií a videí, vhod přijdou také při hraní her. Pro řešení od Sony je už nyní k dispozici více než deset titulů, další by měly přibýt ještě před Vánocemi.

Oculus Rift

Foto: mif, Novinky

Chytré brýle HTC Vive

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků