Hlavní obsah
 

Sony v tichosti uvedlo nový PlayStation. Od předchůdce je takřka k nerozeznání

PlayStation 4 Pro je na trhu již od roku 2016, a i když se může zdát, že výrobce na nové verzi vůbec nepracuje, opak je pravdou. Prakticky každý rok jde na pulty obchodů vylepšená verze, byť název a vzhled zůstává úplně stejný. Právě nyní tak Sony v tichosti uvedlo již třetí verzi PlayStationu 4 Pro.

 
Sony v tichosti uvedlo nový PlayStation. Od předchůdce je takřka k nerozeznání

PlayStation 4 Pro první generace, který šel na pulty obchodů v roce 2016, nesl modelové označení CUH-7000.

Loni se pak začala prodávat verze CUH-7100, u které tvůrci zapracovali především na systému chlazení. První generaci totiž bylo hlučné chlazení velmi často vytýkáno, a tak bylo proudění vzduchu optimalizováno tak, aby se konzole nepřehřívala a zároveň zůstala tišší.

Výkon je stejný

Nejnovější verze CUH-7200, jež je novinkou pro letošní rok, má být v otázce chlazení nejdál. Test serveru Digital Foundry prokázal, že hlučnost klesla v průměru o dva až tři dB. Průměrné teploty chlazení přitom zůstaly stejné.

V ostatních parametrech jsou nicméně všechny tři PlayStationy Pro totožné. Nabízí tedy ve srovnání s menší verzí 4 Slim výkonnější procesor a přepracována byla i grafická karta. Některé hry díky tomu jsou schopné běžet až v rozlišení 4K. Připomeňme, že původní PlayStation 4 byl stavěn na hraní ve Full HD.

Sony PlayStation 4 Pro

Foto: archív výrobce

Sony PlayStation 4 Slim

Foto: archív výrobce

Tituly, které kladou daleko vyšší nároky na grafiku, však v plnohodnotném 4K rozlišení nefungují. Obraz je u nich přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší. To jinými slovy znamená, že kvalita obrazu je sice citelně vyšší než v případě Full HD, zároveň ale není tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K.

V otázce výkonu by vyšší výkon měla přinést až verze s pořadovým číslem pět, na které Sony podle dřívějších informací již usilovně pracuje. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků