Hlavní obsah
Nové televizory od LG s prohnutými displeji. Foto: LG

Prohnuté televizory míří do Evropy. Zájemci zaplatí 230 000 Kč

Společnost LG začne tento týden prodávat v Německu první televizory s prohnutými OLED obrazovkami, které byly poprvé k vidění na lednovém veletrhu spotřební a výpočetní techniky Consumer Electronics Show (CES). Především kvůli pořizovací ceně ale novinka nebude rozhodně pro každého.

Nové televizory od LG s prohnutými displeji. Foto: LG
Prohnuté televizory míří do Evropy. Zájemci zaplatí 230 000 Kč

LG Curved OLED 55EA9800 nabídne úhlopříčku 140 centimetrů a rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů. Díky tvaru obrazovky má divák u displeje pocit, jako by jím byl skutečně obklopen. Zakřivení zároveň umožňuje sledovat obraz ze stejné vzdálenosti z mnoha úhlů.

Doporučená prodejní cena pro německý trh je 8999 eur, tedy více než 230 tisíc korun. Zahájení prodeje v dalších evropských zemích je naplánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku. Zda to platí i pro Českou republiku, výrobce zatím neprozradil.

Televizor Samsungu s prohnutým displejem na veletrhu CES.

Foto: Samsung

Letos se chystá uvést na evropský trh televizor se zahnutým displejem a technologií OLED také společnost Samsung. Novinka má stejné rozlišení a úhlopříčku jako model od LG.

Prohnutou televizi od Samsungu je aktuálně možné koupit pouze v Asii a USA za 8999 USD (172 700 Kč). Lze ale předpokládat, že cena v Evropě bude vyšší a nejspíše přesáhne hranici 200 000 korun.

Televizory s OLED technologií

Průkopníkem OLED technologie byla japonská společnost Sony. Ta začala prodávat tento televizor již v roce 2007, avšak jen s úhlopříčkou 11 palců (28 centimetrů). O tři roky později kvůli krizi výrobu zastavila.

OLED telvizor od Sony

Foto: Sony

Výzkumná společnost DisplaySearch odhaduje, že letos se prodá zhruba 50 000 OLED televizorů, příští rok se má prodej zvýšit na 1,7 miliónu kusů. Stále to však bude jen zlomek z celkového počtu televizorů, které se mají prodat. V letošním roce se má v celém světě prodat zhruba 250 miliónů televizorů všech typů.

Dostupnost pro evropský trh zatím Samsung nepotvrdil.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků