Hlavní obsah

Prodej mininotebooků vzroste do roku 2012 desetkrát

Prodej mininotebooků na světovém trhu se zvýší do roku 2012 desetkrát na 50 miliónů přístrojů. V letošním roce se prodá 5,2 miliónu přístrojů a v příštím roce osm miliónů. Vyplývá to z odhadů, které zveřejnila analytická firma Gartner.

Prodej mininotebooků vzroste do roku 2012 desetkrát

"Poptávka po mininoteboocích bude vedena několika faktory: jejich malými rozměry, nízkou hmotností, cenou, snadným používáním a základními ale dostačujícími funkcemi," uvedl ředitel výzkumu Gartneru George Shiffler.

Malé osobní počítače jsou podle něj využitelné pro surfování na internetu, stahování a posílání e-mailů či komunikaci. Nakupují je jak lidé, které láká nízká cena, tak i uživatelé, kteří pro sebe nebo příbuzným kupují druhý či třetí počítač.

Mininotebooky jsou přenosné počítače s velikostí monitoru od pěti do deseti palců, které pracují s plnými verzemi operačních systémů, jako jsou Windows nebo Linux.

TIP Novinek: Ultranotebook od MSI s procesorem Intel Atom stojí 11 tisíc

Srdcem notebooku MicroStar WIND-U100-4 je nízkonapěťový procesor Intel Atom s frekvencí 1600 MHz a je podpořen 1024 MB operační paměti typu DDR2. V tomto modelu je k dispozici 80 GB pevný disk. Model je dodáván bez optické mechaniky. Notebook disponuje klasickou notebookovou klávesnicí bez numerické části.

 

:. MicroStar WIND-U100-4 je přímou konkurencí pro Asus EEE. Foto: Archiv

 

Zobrazovací jednotkou je zde desetipalcový LCD displej s rozlišením 1024 x 600 obrazových bodů, kterému poskytuje potřebná data integrovaná grafická karta Intel se sdílenou pamětí. Notebooku však nechybí ani poměrně bohatá výbava v podobě, bezdrátová karta WiFi a BlueTooth a dokonce i malá webkamera. Laptop je vybaven tříčlánkovou baterií a operačním systémem Windows XP Home.

 

Bližší infromace o notebooku naleznete v samostatném článku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků