Hlavní obsah

Objektivy do foťáků se budou vyrábět z vody

Klasické materiály, sklo a plasty, které se používají pro stavbu objektivů, v blízké budoucnosti nahradí voda. Aspoň v těch nejmenších kapesních kamerách a fotoaparátech. Voda ve formě mikroskopických kapek totiž pracuje jako jednoduchá optická soustava.

Objektivy do foťáků se budou vyrábět z vody

Výzkumníci se kapky dokonce naučili ovládat. Díky miniaturním reproduktorům je umí různě natáčet.

Voda reaguje na zvuk o vysoké frekvenci a hýbající se kapky náhodně zaostřují fotografovanou scénu. Přístroj s „vodním“ objektivem by dělal za vteřinu desítky až desetitisíce snímků.

Fotografie by pak bylo nutné vytřídit od balastu, protože ne všechny jsou použitelné. K práci by se pak dostal výkonný program, který by z fotek vybral ty ostré, které navíc zachycují to, co jsme zamýšleli vyfotit.

Chytrý fotoaparát "zavolá" sám domů, když ho ukradnou

Alison DeLauzonová si myslela, že nadobro ztratila všechny fotografie a videonahrávky svého syna, když při dovolené na Floridě přišla o svůj digitální fotoaparát. Pak se ale stala legrační věc. Její fotoaparát si "zavolal domů".

Ve fotoaparátu byla založená speciální paměťová karta se schopností bezdrátového připojení k internetu. Díky ní aparát nejen automaticky odeslal snímky z dovolené na počítač paní DeLauzonové, ale zároveň tam uložil i fotky dvou ničemů, kteří ukradli její tašku s kamerou a fotoaparátem, když ji na chvíli zapomněla v restauraci. Více se dozvíte zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků