Hlavní obsah

Nové LCD TV mají excelovat v akčních scénách

Ploché LCD televizory kteréhokoli výrobce mají zatím problém ostře zobrazit rychlou akční scénu. Situaci má změnit novinka od JVC, která se na trh (nejdříve v USA) dostane na podzim.

Nové LCD TV mají excelovat v akčních scénách

Technici v JVC vylepšili stávající firemní Clear Motion Drive (CMD) technologii, která se stará o ostrost rychle se pohybujícího obrazu. Druhá generace CMD byla navržena pro HD rozlišení (1920 x 1080 bodů) a pracuje s frekvencí 120 Hz.

Obnovovací frekvence rovná 120 Hz obnoví obraz na LCD panelu během sekundy 120krát. Současná technologie JVC dovoluje vyrábět LCD s odezvou 8 milisekund, což je výborná hodnota, kterou v uhlopříčkách od 37 do 47 palců nedosahuje mnoho výrobců plochých displejů.

Napsat, jak ostrý obraz podává 8 ms panel se 120 Hz, není lehké, zvláště když novinka není dostupná k testování. JVC tvrdí, že je takovýto panel srovnatelný s běžným 60 Hz monitorem, jehož zpoždění obrazu je téměř neměřitelné.

V kvalitě, v níž jsou LCD TV schopny podat akční scény, zaostávají dnešní modely o celý řád za plazmovými televizory. [celá zpráva] "Rozmazanosti" rychle se pohybujícího obrazu si ale uživatel povšimne výrazněji až tehdy, kdy pozoruje totožnou scénu na plazma a LCD monitoru, které jsou umístěny vedle sebe.

Cenu plochých LCD TV se 120 Hz JVC neupřesnila. Není znám ani termín, kdy budou tyto monitory uvedeny na evropský trh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků