Hlavní obsah
Cenová nabídka nového MacBooku v Česku Foto: repro Apple.cz

Nejtenčí MacBook v nejlepší výbavě stojí 48 000 korun

Nový MacBook představila společnost Apple světu teprve v pondělí večer, přesto se prakticky okamžitě ukázal v její nabídce. Novinka, která se pyšní titulem nejtenčí a nejlehčí laptop s logem nakousnutého jablka, se bude prodávat ve dvou verzích. Za lépe vybavenou zájemci zaplatí bezmála 48 000 Kč.

Cenová nabídka nového MacBooku v Česku Foto: repro Apple.cz
Nejtenčí MacBook v nejlepší výbavě stojí 48 000 korun

Nový notebook od Applu, který se jmenuje jednoduše MacBook, se bude prodávat ve třech barevných provedeních – stříbrném, zlatém a vesmírně šedém. Základní konfiguraci s pomalejším procesorem a 256GB úložným prostorem si americký počítačový gigant cení na 39 990 Kč.

Verze s rychlejším procesorem a 512GB diskem pak tvoří vrchol nabídky. Cena takto vybaveného MacBooku se vyšplhala na 47 990 Kč.

Tim Cook ukazuje nový MacBook

Foto: Robert Galbraith, Reuters

Pracovní tempo nového stroje udává v případě levnější varianty procesor Intel Core M při frekvenci 1,1 GHz. V případě potřeby se ale dokáže automaticky přetaktovat až na 2,4 GHz. Vybavenější verze má totožný procesor, který však pracuje při taktu 1,2, respektive 2,6 GHz v případě režimu Turbo.

Obě konfigurace mají k dispozici grafický čip Intel HD Graphics 5300 a 8 GB operační paměti. Displej má úhlopříčku 12 palců a nabízí rozlišení 2304 x 1440 obrazových bodů.

Nový MacBook bude vybaven jediným konektorem

Foto: Robert Galbraith, Reuters

Celý stroj si vystačí prakticky jen s jedním konektorem. Jde o nové rozhraní USB-C, jež poslouží nejen pro napájení, ale například také pro připojení externího monitoru a dalšího příslušenství. Jediným dalším konektorem na těle laptopu je sluchátkový výstup.

Tloušťka nového stroje s logem nakousnutého jablka jen o pár milimetrů přesahuje jeden centimetr. Rozměry se tak již velmi přibližují počítačovým tabletům. Velmi příjemná je také hmotnost, kterou se podařilo srazit pod jeden kilogram (900 gramů).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků