Hlavní obsah

Nejrychlejší flashdisk od Corsairu se dočkal zmenšené verze

Společnost Corsair uvedla na trh další generaci nejrychlejšího flashdisku současnosti. Verze s názvem Voyager Mini je nabízena v kapacitách čtyři a osm GB. Systém umí dokonce díky dodávanému softwaru šifrovat uložené soubory. Stejně jako tomu bylo u předchozí verze Voyageru, novinka s přídomkem mini nabídne pogumované tělo, které je odolnější proti prachu, nečistotě a vodě.

Nejrychlejší flashdisk od Corsairu se dočkal zmenšené verze

Výrobce je vybavil rychlým USB 2.0 rozhraním, díky němuž jsou schopné posílat data do počítače reálnou rychlostí až 22 MB/s a zapisovat je kadencí 7 MB/s. Společnost věří, že si její nové flashky vybudují díky kompaktním rozměrům daleko větší přízeň u uživatelů, než tomu bylo u předchozí verze.

Podle zástupců firmy totiž stále více uživatelů přenáší mezi počítači videa ve vysokém rozlišení či snímky z digitálních fotoaparátů pořízené s rozlišením pěti a více megapixelů, což si žádá poměrně velký prostor pro data.

:. Flashdisk je podle vyjádření výrobce odolný vůči vlhkosti. Zahraniční crashtesty však dokazují, že si novinka poradí i s vodou. Zdroj: Archiv

Voyager Mini se chlubí také osmibitovou ECC technologií (error correcting codes, paměť detekuje vlastní chyby) a přidanou hodnotou v podobě programu pro šifrování uložených dat, která pracuje s pokročilou 256bitovou AES technologií.

Cena zmenšené verze nejrychlejšího flashdisku ve zmenšené verzi byla stanovena na 800 Kč u osmi GB verze. Voyager Mini s poloviční kapacitou vyjde naší peněženku na necelých 500 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků