Hlavní obsah
 

Nejmenší PlayStation po Vánocích o třetinu zlevnil

S nákupem elektroniky se vyplatí velmi často počkat až po Vánocích. Neplatí to přitom pouze o výběhových modelech, kterých se prodejci potřebují zbavit, ale také o naprostých novinkách. Například nejmenší PlayStation od společnosti Sony, který si odbyl prodejní premiéru zkraje prosince, zlevnil s nástupem nového roku o třetinu. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Nejmenší PlayStation po Vánocích o třetinu zlevnil

PlayStation Classic, který je mimochodem nejmenší televizní konzolí v nabídce společnosti Sony, se začal prodávat symbolicky 3. prosince – právě v tento den v roce 1994 šel totiž do prodeje vůbec první PlayStation.

Porovnání velikostí PlayStationu Classic (vlevo) a původní verze z roku 1994

Foto: archív výrobce

Před Vánocemi za něj případní zájemci zaplatili 2690 Kč, v rámci novoročních slev ale cena spadla podle Zboží.cz až na 1649 Kč. Aktuálně je tedy možné ušetřit přes 1000 Kč, tedy více než třetinu.

PlayStation Classic je oslavou právě první generace, která si premiéru odbyla již před 24 lety. Jde v podstatě o zmenšeninu, která však dostala modernější součástky. Po stranách je konzole o 45 % menší a celkově se její rozměry zmenšily o celých 80 % v porovnání s původní herní konzolí.

PlayStation Classic

Foto: archív výrobce

Nová konzole byla značně přepracována, čehož si uživatelé všimnou hned při snaze o připojení. Novější model má totiž konektor HDMI, který před třiceti lety vůbec neexistoval. Díky tomu půjde novinka připojit i k moderním televizorům, aniž by uživatelé potřebovali jakékoliv obrazové redukce či něco podobného. Stroj je dodáván se dvěma ovladači a napájí se prostřednictvím USB nabíječky.

Těšit se fanoušci mohou na slavné tituly, jako jsou Grand Theft Auto, Resident Evil, Metal Gear Solid či Final Fantasy VII. Kompletní seznam nabízených her naleznete v tabulce na konci článku. Další hry bohužel do tohoto retro kousku doinstalovat nelze.

Hry pro PlayStation Classic

Video: archív tvůrců

Hry, které nabízí PlayStation Classic
Battle Arena Toshinden
Cool Boarders 2
Destruction Derby
Final Fantasy VII
Grand Theft Auto
Intelligent Qube
Jumping Flash
Metal Gear Solid
Mr Driller
Oddworld: Abe's Oddysee
Rayman
Resident Evil
Director's Cut
Revelations: Persona
Ridge Racer Type 4
Super Puzzle Fighter II Turbo
Syphon Filter
Tekken 3
Tom Clancy’s Rainbow 6
Twisted Metal
Wild Arms
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků