Hlavní obsah
 

Menší iPad Pro dorazil do Česka. Nejlepší verze stojí přes 32 000 Kč

Společnost Apple ukázala světu menší iPad Pro teprve minulý týden. Přestože většinou na uvedení novinek na tuzemský trh musí zákazníci čekat klidně i více než měsíc, letos si americký počítačový gigant opravdu pospíšil. Nový tablet se totiž začal v Česku prodávat už v noci ze čtvrtka na pátek.

 
Menší iPad Pro dorazil do Česka. Nejlepší verze stojí přes 32 000 Kč

U většiny tuzemských prodejců jsou na nejnovější tablet s logem nakousnutého jablka přijímány zatím pouze předobjednávky. Oficiální internetový obchod Applu však hlásí, že je přístroj již dostupný a je skladem. To jinými slovy znamená, že od objednání by měl k zákazníkům doputovat během pouhého jednoho dne.

Na výběr jsou tři kapacity úložného prostoru a samozřejmě nechybí ani modely s rychlým LTE internetem. Zvolit si případní zájemci mohou i barvu, novinka je dostupná ve stříbrné, zlaté, vesmírně šedé a růžově zlaté.

Cenová nabídka iPadu Pro

Foto: repro Apple

Nejvybavenější model s LTE internetem a 256GB pamětí vyjde na 32 390 Kč. Pokud by lidem stačil pouze 32GB úložný prostor, cenovka se sníží skoro o deset tisíc – na 22 790 Kč. Pro úplnost dodejme, že prostřední 128GB model s LTE modemem stojí 27 590 Kč.

Ještě levněji pochopitelně vychází verze bez slotu na SIM karty, u té si ale případní zájemci musí vystačit pouze s připojením prostřednictvím bezdrátového standardu wi-fi. Základní model s 32GB pamětí stojí 18 790 Kč, vybavenější 128GB vyjde na 23 590 Kč a konečně nejvyšší 256GB kapacita stojí 28 390 Kč.

Porovnání velikostí letošního a loňského iPadu Pro

Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Loňský iPad Pro má displej s úhlopříčkou 12,9 palce a rozlišení 2732 × 2048 pixelů. Velikostí obrazovky i výkonem tak cílí na ty nejnáročnější uživatele, například z řad grafiků. A to víceméně platí také o letošní verzi, jejíž rozměry se zmenšily díky použití 9,7palcové obrazovky s rozlišením 2048 × 1536 obrazových bodů.

Výkon v porovnání s větším bratříčkem nepatrně klesl, ale i menší iPad Pro stále patří k tomu nejlepšímu na trhu. V jeho útrobách tepe procesor Apple A9X s taktem 2,16 GHz, který má k dispozici 2 GB operační paměti.

Menší iPad Pro s připojenou klávesnicí

Foto: Stephen Lam, Reuters

I když rozměry u nového iPadu citelně klesly, Applu se podařilo vtěsnat do menšího těla celou řadu vychytávek, jakými se chlubí i 12,9palcový model. Řeč je například o integraci hned čtyř reproduktorů pro věrnější zprostředkování prostorového zvuku.

Novinka také spolupracuje se stylusem zvaným Pencil. Jde v podstatě o speciální tužku pro kapacitní displeje, jež umožní daleko přesnější ovládání. Vhod jistě přijde především grafikům, kterým na iPadu výrazně usnadní editační práce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků