Hlavní obsah
 

Konzole Switch Lite bude lákat na pokémony, ale za nemalý příplatek

Nintendo Switch Lite se začne prodávat až ve druhé polovině září, přesto tuto kapesní konzoli někteří prodejci již zařadili do své nabídky v rámci předobjednávky. A prozradili také to, že se novinka bude nabízet i v exkluzivní verzi.

 
Konzole Switch Lite bude lákat na pokémony, ale za nemalý příplatek

Vylepšená varianta se má jmenovat Zacian & Zamazenta a v podstatě má jít pouze o designovou předělávku základního provedení. Ta se od standardní verze bude lišit vyobrazenými pokémony na zadní straně a také barevnými joysticky – levé budou modré, pravé pak růžovočervené.

Případní zájemci však za variantu Zacian & Zamazenta zaplatí podle nákupního rádce Zboží.cz 7990 Kč, což je přece jen citelně více než v případě základního provedení. To se bude nabízet v barevných variantách Gray, Yellow a Turquoise za 5990 Kč.

V obou případech však prodejci zatím nabízejí novinku výhradně v rámci předobjednávky. Oficiální start prodeje totiž Nintendo naplánovalo až na 20. září.

Nintendo Switch Lite Zacian & Zamazenta

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch Lite Zacian & Zamazenta

Foto: archív výrobce

Switch Lite je odlehčenou verzí hybridní televizní platformy Switch – ta byla určena pro hraní doma i na cestách. Provedení Lite však takové ambice nemá, primárně je určeno na hraní na cesty.

Právě proto se hráči musí smířit s absencí odnímatelných ovladačů. Využít nemohou ani speciální dokovací stanici, díky které by bylo možné proměnit konzoli v televizní systém.

Nintendo Switch Lite

Foto: archív výrobce

Právě díky jednoduššímu konceptu je ale novinka daleko menší a lehčí. Velikost je 91,1 mm x 208 mm x 13,9 mm, zatímco starší bratříček se chlubí rozměry 102 mm x 238 mm x 13,9 mm. Hmotnost pak klesla z 398 g na 275 g.

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků