Hlavní obsah
Lian-Li PC-TU300 Foto: archív výrobce

Když počítač vypadá jako kufr na kolečkách

Velmi netradiční počítačovou skříň uvedla na trh společnost Lian-Li. Při prvním pohledu na sestavu osazenou v tomto modelu totiž většinu lidí ani nenapadne, že jde o plnohodnotný počítač. Praktické madlo pro přenášení i kolečková nástavba ve volitelné výbavě však mají své opodstatnění, usnadní velmi práci hráčům.

Lian-Li PC-TU300 Foto: archív výrobce
Když počítač vypadá jako kufr na kolečkách

Skříň Lian-Li PC-TU300 cílí totiž především na počítačové hráče a právě od toho se odvíjí její vzhled. Aby bylo možné vzít sestavu kamkoliv s sebou a snadno ji přenášet, je opatřena v horní části plastovým madlem – úplně stejným, jako mají kufry.

Není výjimkou, že ty nejvýkonnější herní sestavy mají hmotnost klidně i několik desítek kilogramů. Právě proto je možné k sestavě připevnit kolečka s výsuvnou rukojetí. Pak je ale již sestava skutečně k nerozeznání od obyčejného zavazadla.

Lian-Li PC-TU300

Foto: archív výrobce

Jako kufr vypadá tato počítačová skříň i díky vyztužení všech rohů, kterým se pyšní i celá řada kufrů – jde o bezpečnostní prvek, aby se na cestách minimalizovalo riziko poškození komponent uvnitř. A přesně proto mají tuto výztuž nejen zavazadla, ale také novinka od Lian-Li.

Skříň PC-TU300 je určena pro základní desky typu ATX a pro grafiky s délkou až 300 mm. Umístit tak do ní bude možné pohodlně i extrémně výkonné karty.

Lian-Li PC-TU300

Foto: archív výrobce

Samozřejmě pořádná dávka výkonu si bude žádat také účinné chlazení. I kvůli tomu je skříň již v základu osazena trojicí tichých ventilátorů o velikosti 120 mm. Dva se nacházejí ve vrchní části a jeden v zadní.

Netradiční skříň Lian-Li PC-TU300 je prozatím dostupná pouze v USA. Výrobce si ji cení na 230 dolarů (5500 Kč). Za volitelná kolečka navíc si pak zájemci připlatí několik dalších desetidolarovek, tedy několik stovek až tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků