Hlavní obsah
Chytré hodinky od společnosti Huawei. Foto: archív výrobce

Huawei prodal miliony chytrých hodinek a fitness náramků

Prodeje chytrých hodinek a další nositelné elektroniky nejsou obecně nijak oslnivé, alespoň ve srovnání s chytrými telefony. Zatímco smartphony se prodávají na desítky milionů, v případě nositelné elektroniky hlásí výrobci statisícové cifry. Pokud se tedy někomu podaří prodat miliony chytrých hodinek, je to velký úspěch. A přesně to se podařilo čínské společnosti Huawei, která sází zároveň také na fitness náramky.

Chytré hodinky od společnosti Huawei. Foto: archív výrobce
Huawei prodal miliony chytrých hodinek a fitness náramků

Chytré hodinky Watch GT přišly do prodeje už loni na podzim, letos však přibyly dvě nová provedení Active a Elegant. Právě k této příležitosti se čínský výrobce pochlubil, že přesáhl milník dvou milionů prodaných hodinek Watch GT.

Úspěchu společnosti Huawei si všímají také analytici. Výzkumná společnost IDC například poukázala na to, že v prvním čtvrtletí letošního roku posílil odbyt nositelné elektroniky od Huawei ve srovnání s předchozím rokem o rekordních 282,2 %.

Za první tři měsíce letošního roku Huawei celkově prodal pět milionů kusů nositelné elektroniky. V tomto čísle jsou však započítány nejen chytré hodinky, ale také fitness náramky, které čínský podnik vyrábí.

Co umí hodinky Watch GT?

Funkcí mají přitom hodinky Watch GT nespočet. Podporují například režim Triatlon, nepřetržité monitorování tepové a srdeční frekvence v reálném čase nebo sledování spánku TruSleep 2.0. Technologie dokáže pomocí infračervených senzorů kontrolovat spánek uživatele, rozpoznat případné problémy a nabídnout více než 200 návrhů na zlepšení jeho kvality.

Obě dvě provedení se od sebe liší především použitým dotykovým panelem. Verze Active nabízí 46mm ciferník s dotykovým displejem 1,39“ AMOLED HD o rozlišení 454 x 454 pixelů. Watch GT Elegant se pyšní menším 42mm ciferníkem s displejem AMOLED HD o velikosti 1,2“ a s rozlišením 390 x 390 pixelů.

Nové chytré hodinky od společnosti Huawei

Foto: archív výrobce

Stejně jako Watch GT Sport a Classic, i model Active nabízí dvoutýdenní výdrž baterie při aktivním používání. Verze Elegant pak slibuje až týdenní výdrž na jedno nabití. Při jejich využívání jako klasických hodinek zůstanou Watch GT nabité až 30 dní. Pro maximalizaci životnosti baterie lze také přepínat mezi výkonným a úsporným režimem na základě aktivity uživatele.

Oba modely Huawei Watch GT se zákazníkům představí v nových barvách. Verze Elegant bude na trhu v decentním černém a bílém provedení, model Active v zářivé oranžové nebo tmavě zelené barvě.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků