Hlavní obsah
Huawei AI Cube Foto: archív výrobce

Huawei jde proti Applu a Amazonu. Má vlastní chytrý reproduktor

Od výroby chytrých telefonů a počítačových tabletů se chce společnost Huawei přesunout také do segmentu chytré domácnosti. Své první zařízení – inteligentní reproduktor Huawei AI Cube – představili zástupci čínského podniku na veletrhu IFA v německém Berlíně.

Huawei AI Cube Foto: archív výrobce
Huawei jde proti Applu a Amazonu. Má vlastní chytrý reproduktor

Huawei AI Cube vypadá na první pohled jako obyčejný bluetooth reproduktor s prostorovým zvukem. Ve skutečnosti jde však o daleko sofistikovanější zařízení, které se může stát domovem hlasové asistentky Alexy.

S její pomocí se tak novinka může proměnit ve středobod chytré domácnosti. Alexa má totiž v současné době podporu od 12 000 inteligentních domácích zařízení od více než 2000 výrobců. V praxi tak může AI Cube ovládat v domácnostech žárovky, topení, bezpečnostní čidla a mnoho dalšího.

Huawei AI Cube

Foto: archív výrobce

Z připojeného úložiště je prostřednictvím reproduktoru možné také přehrávat hudbu, novinka disponuje velkou 400 ml zvukovou dutinou a hliníkovou membránou. Vše se ovládá mimochodem velmi pohodlně pomocí hlasových povelů.

Šikovné je také to, že chytrý reproduktor obsahuje zabudovaný 4G router. Připojení k internetu je tak k dispozici i ve chvíli, kdy dojde k výpadku wi-fi.

Konkurence je silná

Kdy a za jakou cenu se Huawei AI Cube začne prodávat, není v tuto chvíli jasné. Jisté je nicméně to, že novinka to nebude mít na pultech obchodů vůbec jednoduché. V současnosti je totiž v prodeji již několik zajímavých alternativ.

Letos se například začal prodávat chytrý reproduktor HomePod od společnosti Apple, který tuzemští prodejci nabízejí podle nákupního rádce Zboží.cz už za méně než deset tisíc korun. Předloni byl představen například konkurenční model Google Home a už v roce 2015 Amazon Echo. Obě tyto zařízení se v základních verzích dají v obchodech pořídit už za méně než 1500 Kč.

Novinka se bude nabízet i v tmavém provedení.

Foto: Stephen Lam, Reuters

Google Home mini

Foto: archív výrobce

Amazon Echo

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků