Hlavní obsah
Inspiron 15 Foto: archív výrobce

Dell láká na vylepšené notebooky a sestavu ukrytou v monitoru

Na veletrhu IFA, který se konal tento měsíc v německém Berlíně, zaujala společnost Dell především novou generací kompaktního laptopu XPS 13, který je nejpopulárnějším strojem tohoto výrobce. Novinek představil nicméně tento podnik daleko více, přináší především vyšší výkon.

Inspiron 15 Foto: archív výrobce
Dell láká na vylepšené notebooky a sestavu ukrytou v monitoru

Společnost Dell obměnila na veletrhu IFA prakticky celé své portfolio. Hlavní změny se nicméně u jednotlivých strojů udály uvnitř, notebooky dostanou nejnovější procesory Intel Core desáté generace.

Díky tomu by měly nabídnout citelně vyšší výkon při zachování nižší spotřeby. V praxi tak déle na baterii vydrží například modely Inspiron 13, 14 a 15, ale také businessové stroje pro firemní klientelu Vostro 13, 14 a 15.

Výkonnější součástky nicméně nalezneme také u hybridních strojů, které kombinují díky dotykovým obrazovkám to nejlepší ze světa klasických laptopů a počítačových tabletů. Řeč je například o modelech Inspiron 13 7000 2-in-1 a Inspiron 15 5000 2-in-1.

Vostro 15

Foto: archív výrobce

Vostro 14

Foto: archív výrobce

Sluší se také připomenout, že procesory Intel Core desáté generace jsou jedním z hlavních lákadel již zmiňované novinky Dell XPS 13.

Nové srdce od Intelu dostala také all-in-one sestava Inspiron 24 5000. Tento výkonný počítač, který ukrývá všechny důležité součástky ve svých útrobách, je vhodný do obývacího pokoje nebo pokoje na studentské koleji jako jednoduchý a atraktivní zábavní systém či jako náhrada televizoru.

Všechny představené novinky by se měly na pultech obchodů objevit ještě před Vánoci. Ceny jednotlivých modelů se přitom budou odvíjet od zvolené konfigurace.

Inspiron 24 5000

Foto: archív výrobce

Dell XPS 13

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků