Hlavní obsah
 

Další rána pro Čínu? Nintendo přesune výrobu Switche do Vietnamu

Technologické společnosti z různých koutů světa přesouvají své výrobní kapacity mimo Čínu, nebo to alespoň plánují. Jedním z dalších velkých hráčů, který se k takovému kroku chystá, je japonská společnost Nintendo. Informoval o tom deník The Washington Post.

 
Další rána pro Čínu? Nintendo přesune výrobu Switche do Vietnamu

Situace pro čínské výrobní závody není záviděníhodná. V posledních měsících totiž zuří mezi Čínou a USA obchodní válka, kdy se snaží americký prezident Donald Trump prostřednictvím různých sankcí donutit podniky, aby přesunuly výrobu z Číny jinam – ideálně do USA.

Celá kauza se týká pochopitelně primárně amerických podniků. Například společnost Apple se rozhodla, že svůj nejvýkonnější stolní počítač bude navzdory Trumpovi vyrábět stejně v Číně.

Jisté je nicméně to, že v souvislosti s touto kauzou začala celá řada firem – a to i těch, které nepocházejí z USA – přemýšlet nad tím, kde vlastně vyrábět. A zda pro ně nebude situace na jiných trzích příznivější.

Nintendo Switch Lite

Foto: archív výrobce

Nintendo míří do Vietnamu

Jednou z nich je údajně i Nintendo, které se podle deníku The Washington Post chystá dát vale nejlidnatější zemi na světě. Podnik prý pro začátek přesune část výrobních kapacit televizní konzole Switch do Vietnamu.

Zda se má rozhodnutí týkat pouze chystaného modelu Switch Lite, který si odbyl premiéru tento týden, nebo také původního Switche, není zatím jasné.

Přesunout výrobu z Číny se nicméně chystají také další podniky, například Sharp či Ricoh, připomněl list Nikkei.

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků