Hlavní obsah
 

Chytré boty ukazují správnou cestu

Nositelná elektronika mění v posledních letech zažité zvyky. To je také případ chytrých bot od indické společnosti Ducere Technologies, které dokážou majiteli ukázat správnou cestu. Novinka tak nahrazuje satelitní GPS navigace.

 
Chytré boty ukazují správnou cestu

Stejně jako většina chytrých hodinek a nejrůznějších fitness náramků se chytré boty připojují ke smartphonu nebo počítačovému tabletu prostřednictvím bezdrátové technologie bluetooth . Na jejich dotykových displejích je pak jednoduše možné nastavit, kam chcete jít.

Na každé křižovatce vám pak boty řeknou, kudy se máte vydat. Pokud doprava, začne jemně vibrovat pravá bota, pokud doleva, pak zase levá. Kromě toho dokáže aplikace v chytrém telefonu počítat kroky a spálené kalorie.

V prodeji se objeví také chytré vložky, které bude možné využít v jakýchkoliv botách.

Foto: archív výrobce

Přímo v chytrém telefonu je možné nastavit i denní cíle sportovní aktivity (rozlišovat je možné mezi chůzí, během i jízdou na kole), plány na hubnutí apod. Každodenní úspěchy poté zobrazuje aplikace v přehledných grafech.

Pro zrakově postižené

Chytré boty dokážou při orientaci posloužit také zrakově postiženým, kterým usnadní orientaci v neznámém terénu. To byl koneckonců i první impuls ke vzniku tohoto zařízení, až později výzkumníci ze společnosti Ducere Technologies nalezli využití pro širší veřejnost.

Novinka půjde do prodeje už v září. Kromě chytrých bot se na pultech obchodů objeví také inteligentní vložky, které půjdou vsunout do tradičních bot. Ani v jednom ze zmiňovaných případů však výrobce zatím neprozradil cenu.

Chytré boty od společnosti Ducere Technologies

Foto: archív výrobce

Obchody zaplavila nositelná elektronika

Nositelná elektronika je fenoménem dnešní doby. Nejrůznější fitness náramky, sporttestery či brýle ukrývající televizor jsou na trhu již poměrně dlouho. Větší popularity se ale dočkaly tyto přístroje až v posledních letech, což je zásluha i samotných výrobců – na trh přinášejí stále další novinky.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků