Hlavní obsah
 

CES 2020: První vertikální televizor skutečně zamíří do prodeje

Když společnost Samsung loni v létě ukázala první vertikální televizor na světě, mnoho lidí si myslelo, že jde pouze o neprodejný koncept. Jihokorejský elektronický gigant však na veletrhu CES v americkém Las Vegas potvrdil, že novinka The Sero skutečně zamíří na pulty obchodů.

 
CES 2020: První vertikální televizor skutečně zamíří do prodeje

The Sero má vespod užší stranu a ta delší trčí směrem vzhůru. Podle výrobce jde o první vertikální televizor, který má ambice zaujmout především generaci mileniálů, kteří jsou zvyklí konzumovat multimediální obsah na chytrých telefonech.

Právě kvůli rostoucí popularitě smartphonů se začínají fotografie i videa pořizovat stále častěji na výšku. Multimediální obsah je pro protáhlé displeje mobilů přizpůsoben například již na Instagramu či Facebooku.

A přesně to se snaží nabídnout také televizor The Sero. Jeho vertikální konstrukce totiž dovoluje sledovat videa natočená na výšku bez otravných černých rámečků okolo. Když pak chcete koukat na klasické filmy nebo televizní vysílání, jednoduše necháte podstavec, aby přístroj překlopil širší stranou směrem k zemi.

Vertikální televizor The Sero

Foto: Reuters

Právě kvůli netradiční konstrukci se výrobce zaměřil například i na zvukové schopnosti této novinky. Celkem jsou k dispozici čtyři reproduktory, nicméně hrají však vždy pouze dva podle toho, jak je zrovna televizor nakloněn.

V ostatních parametrech se nicméně The Sero příliš neliší od běžných TV. Nabízí úhlopříčku 43 palců a rozlišení 4K. Základem je technologie QLED, která umožňuje obrazovce reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV. To je zásluha především kovového materiálu Quantum Dot, z něhož je panel tvořen.

Kdy přesně se The Sero objeví na pultech obchodů, zatím není jasné. Cena této novinky by se nicméně měla pohybovat okolo 50 000 korun.

Televizor The Sero

Foto: archív výrobce

Experimenty s designem

S designem televizorů experimentuje Samsung již delší dobu. Například loni na veletrhu CES v americkém Las Vegas představil dva modely pro nejnáročnější uživatele.

Model Frame nejen na první pohled připomíná spíše nějaký obraz, a to především díky masivním rámečkům. Na zdi najde tento model využití i ve chvílích, kdy zrovna nesledujeme televizní vysílání nebo filmy, může totiž v režimu Art zobrazovat umělecká díla v digitální podobě, a to včetně obrazů a fotografií, a dokáže tak proměnit obytný prostor v uměleckou galerii.

The Frame

Foto: archív výrobce

The Frame

Foto: archív výrobce

Snímač jasu, kterým je Frame vybaven, přitom umožňuje upravit barevné podání tak, aby se přizpůsobilo jasu v místnosti a dosáhlo tak optimálního zobrazení uměleckého díla na obrazovce přístroje. Když tedy máte na zdi pověšené obrazy a mezi nimi je ukrytý Frame, za běžného dne takřka nepoznáte rozdíl, pokud tedy nepřijdete k obrazovce opravdu blízko.

Serif TV je také uměleckým skvostem, byl vyvíjen ve spolupráci s pařížskými designéry, bratry Ronanem a Erwanem Bouroullecovými. Ti patří v nábytkářském světě designu k těm nejslavnějším průmyslovým návrhářům.

K obohacení funkčnosti byl televizor Serif také doplněn o režim Ambient, který přináší informace, jako je přehled zpráv či aktuální počasí, ve chvíli, kdy zrovna nesledujete žádný film ani televizní vysílání. Přístroj zároveň dokáže také zobrazovat umělecká díla, po vypnutí obrazovky tak televizor přirozeně začlení do jakéhokoli obytného prostoru.

The Serif TV

Foto: archív výrobce

The Serif TV

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků