Hlavní obsah
Oculus Rift Foto: mif, Novinky

CES 2016: Virtuální helma Oculus Rift bude stát 15 000 korun

Široce očekávaný přístroj Oculus Rift, určený pro hry založené na technologii virtuální reality, se začne prodávat v květnu za 599 dolarů (15 000 Kč). Sdělila to firma Oculus, kterou vlastní společnost Facebook, provozovatel stejnojmenné sociální sítě. Od středy je možné na toto zařízení posílat předběžné objednávky.

Oculus Rift Foto: mif, Novinky
CES 2016: Virtuální helma Oculus Rift bude stát 15 000 korun

Rift se začne distribuovat od konce března do 20 zemí světa, uvedl šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Oculus uvedl, že u vybraných prodejců bude zařízení k dostání v omezeném množství už v dubnu.

„V letošním roce vyjde více než 100 her po virtuální realitu," dodal Zuckerberg podle agentury Reuters.

Součástí balení Oculus Rift je "přilba" přes oči se sluchátky a mikrofonem, senzorem a ovladačem pro herní konzoli XBox One. Přiloženy budou hry Lucky’s Tale a EVE: Valkyrie.

Loni v září Oculus ve spolupráci s jihokorejskou společností Samsung Electronics představil novou verzi levného zařízení pro virtuální realitu Gear VR. Tento přístroj stojí 99 dolarů (2500 Kč).

Samsung Gear VR

Foto: mif, Novinky

Hráče pohltí virtuální a rozšířená realita

Se speciálními helmami a brýlemi, které lépe hráče přenesou do děje jejich oblíbených titulů, se letos roztrhne pytel. Řada z nich byla k vidění už v lednu na největším světovém veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky International Consumer Electronics Show (CES).

Podle výzkumu společnosti CTA, která veletrh CES pořádá, zažijí v letošním roce tyto headsety doslova boom. Jejich prodeje vzrostou proti loňsku o 500 procent na 1,2 miliónu prodaných kusů.

„Vývoj v oblasti virtuální a rozšířené reality hodně pokročil. Díky němu dokážeme zprostředkovat 360stupňový herní zážitek, poznávat neznámé oblasti, bojovat s fobiemi, lépe vzdělávat zdravotnický personál, organizovat virtuální schůzky a mnohem víc,” komentovala Karen Chupková, senior viceprezidentka pro byznys strategie CEA a CES.

Příjmy v této oblasti trhu se v roce 2016 odhadují na 540 miliónů dolarů, tedy více než 13 miliard korun. To představuje nárůst o 440 procent ve srovnání s rokem 2015. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků