Hlavní obsah
 

Celý počítač vtěsnali do malé myši

Počítače se rok od roku zmenšují. Ve dnešní době tak není problém koupit klidně i výkonnou sestavu, která vypadá jako malá kniha. Polští počítačoví experti vedení Przemysławem Strzelczykem se snaží posunout možnosti miniaturizace ještě dál. Celý počítač vtěsnali do běžné počítačové myši.

 
Celý počítač vtěsnali do malé myši

Novinka zvaná Mouse Box se na první pohled nijak výrazně neliší od běžné počítačové myši, snadno se tak schová v jakékoli ruce a v kabelce nebo brašně nezabere příliš mnoho místa. Právě kompaktní rozměry jsou podle tvůrců tou největší předností.

Mouse Box

Foto: archív výrobce

S ohledem na velikost se nová počítačová sestava z polské produkce nemusí stydět ani za svou hardwarovou výbavu. Pracovní tempo udává čtyřjádrový procesor ARM Cortex při frekvenci 1,4 GHz. Pro uložení dat je k dispozici 128GB flashové úložiště.

Ve výbavě miniaturního stroje nechybí ani bezdrátový adaptér wi-fi, stejně jako dva USB konektory, ke kterým je možné připojit například externí čtečku paměťových karet, flash disk nebo klávesnici.

Mouse Box však funguje i bez poslední zmiňované periferie. Vystačí si pouze s monitorem, jenž je možné připojit prostřednictvím rozhraní microHDMI.

Mouse Box

Foto: archív výrobce

Dokonce nepotřebuje ani zdroj napájení. Má totiž vestavěnou baterii. Jaká bude její výdrž, však tvůrci neprozradili. S ohledem na konfiguraci novinky lze odhadovat, že se bude pohybovat v řádu hodin.

Mouse Box bude pracovat pod operačními systémy Android nebo Linux. Poláci v současnosti pracují na prototypu miniaturní sestavy. Kdy se objeví ve volném prodeji, zatím není jasné. Otazník visí také nad cenovkou novinky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků