Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Čechům je barva notebooku ukradená, při výběru rozhodují technické parametry

Nákup nového počítače plánuje v nadcházejících třech letech téměř polovina lidí. Podle výrobců budou uživatelé dávat přednost především notebookům. Roli přitom ve většině případů při rozhodování nebude hrát barva ani názory přátel, hlavní jsou technické parametry. Vyplývá to z analýzy agentury TNS Pentor, která byla zadána společností Toshiba.

Foto: Profimedia.cz
Čechům je barva notebooku ukradená, při výběru rozhodují technické parametry

Nejdůležitější jsou podle oslovených respondentů technické parametry, jako je výkon a typ procesoru nebo kapacita operační paměti. Hardwarová specifikace získala pět bodů ze šesti možných, přičemž více je lépe. Prakticky za stejně důležitou pak lidé považují výdrž baterie (4,7) a cenu (4,6).

Nezanedbatelný faktor při koupi nového notebooku hraje také instalovaný operační systém (4,4) a velikost obrazovky (4,4). Naopak příliš důležitosti lidé nepřikládají značce (3,6), hmotnosti (3,6) ani názorům přátel (3,3). Prakticky zcela nepodstatná je barva zařízení (2,3).

Analýza probíhala mezi šesti stovkami respondentů ve věku od 20 do 60 let.

Jak vybrat nejlepší notebook

Ještě před pár lety dávali notebookům přednost lidé, kteří potřebovali pracovat na cestách. Často se však museli smířit s nízkým rozlišením obrazovky a slabým výkonem. Nové notebooky dokážou vyhovět i těm nejnáročnějším uživatelům.

Stejně jako PC sestavy nabízejí obrazovky s vysokým rozlišením a nejnovější modely dokonce dokážou zobrazit i 3D obraz. Neobejdou se však většinou bez speciálních brýlí, které jsou zpravidla součástí balení. Ve 3D je na takovýchto strojích možné hrát hry i sledovat filmy.

Nejvýkonnější modely jsou vybaveny čtyřjádrovými procesory, které díky technologii hyper-threading pracují v operačním systému jako osmijádrové. Ty dokážou při kancelářské práci a sledování videí pracovat v úsporném režimu a při hraní her nebo jiných náročných úkonech se samy přetaktují na vyšší frekvenci až o polovinu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků