Hlavní obsah
 

Bezdrátová sluchátka od Microsoftu míří do prodeje. Češi mají zatím smůlu

Bezdrátové špunty Surface Earbuds, které zaujmou na první pohled svým netradičním designem, si odbyly premiéru již loni na podzim. Do prodeje je však uvedla společnost Microsoft až nyní. Avšak pouze v zahraničí, tuzemští zákazníci mají zatím smůlu.

 
Bezdrátová sluchátka od Microsoftu míří do prodeje. Češi mají zatím smůlu

Na trh přichází první bezdrátové špunty od amerického softwarového gigantu po téměř sedmi měsících čekání. Jedním dechem ale musíme dodat, že tuzemští zákazníci si počkají ještě déle.

Sluchátka Surface Earbuds se totiž zatím prodávají pouze na vybraných zahraničních trzích. K mání jsou například v USA za cenu 199 USD, tedy v přepočtu zhruba 5100 Kč. Kdy a za jakou částku budou dostupné oficiálně i v Česku, zatím není jasné.

Novinka budí pozornost především svým netradičním designem. Většina výrobců se snaží, aby jejich sluchátka byla co nejvíce nenápadná. Microsoft se však vydal úplně jinou cestou, model Surface Earbuds má na svém konci rozměrný kruh, který zaplní prakticky celý ušní otvor – a i z dálky je při nošení nepřehlédnutelný.

Toto netradiční designové řešení má ale své praktické využití. Jednak jsou sluchátka díky tvaru konstrukce schopna lépe odfiltrovat nežádoucí ruchy okolí, jednak placatá část slouží k ovládání. Jde totiž o dotykovou plochu, která je schopna rozeznat různá gesta.

Microsoft Surface Earbuds

Foto: archív výrobce

Pohlazením či poklepáním sluchátek je tak možné přepnout na další či předchozí skladbu, stejně tak upravit hlasitost nebo pozastavit a opět spustit přehrávanou skladbu.

Stejně tak lze sluchátka ovládat hlasovými povely. Velmi praktické je to, že špunty se dají připojit nejen k chytrým telefonům, ale také počítačovým tabletům a počítačům – prostřednictvím hlasových povelů je tak možné například nadiktovat text, který se automaticky přepíše do kancelářského balíku Office.

Osobní překladatel

Velmi zajímavá je také funkce automatického překládání, kdy sluchátka pomocí mikrofonu zachytí hlas osoby vedle uživatele a přeloží jej do jeho mateřštiny. Podporováno má být v době uvedení na trh až 60 jazyků, zda mezi nimi bude také čeština, není zatím jasné.

Otazník visí také nad případnou pořizovací cenou a dostupností. Výrobce nicméně slibuje, že samotná sluchátka nabídnou až osmihodinovou výdrž, ta se s využitím dobíjecího pouzdra zvýší až na 24 hodin.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků