Hlavní obsah
Nový iPad Pro a Apple Pencil Foto: archív výrobce

Apple iPad Pro je venku. Nejlepší verze stojí přes 48 tisíc

Společnost Apple začala ve středu oficiálně v tuzemsku i zahraničí prodávat svůj vylepšený počítačový tablet iPad Pro. Ten je k dispozici ve dvou velikostech, uživatelé mají na výběr i z různých kapacit úložiště a také způsobu připojení. Nejvybavenější verze vyjde na více než 48 tisíc korun.

Nový iPad Pro a Apple Pencil Foto: archív výrobce
Apple iPad Pro je venku. Nejlepší verze stojí přes 48 tisíc

Levnější je samozřejmě 11palcový iPad Pro, jehož ceny startují na 22 990 Kč. Pokud ale lidé chtějí kromě WiFi také 4G připojení, připlatí si čtyři a půl tisíce – výsledná cena je tedy 27 490 Kč. Nejvyšší provedení nabízí kapacitu 1 TB a stojí 37 990 Kč, respektive 42 490 Kč v případě 4G připojení.

V případě 12,9palcového modelu si případní zájemci musí sáhnout hlouběji do kapsy. Ceny startují na 28 990 Kč (128 GB), totožná verze se 4G připojením ale stojí již 33 490 Kč. Vrcholná 1TB varianta pak podle typu připojení stoj buď 43 990 Kč (WiFi), nebo 48 490 Kč (4G).

Novinka se nabízí ve dvou velikostech.

Foto: archív výrobce

Hodí se i na hraní

Obě provedení nabídnou v první řadě vyšší výkon, což je dáno především použitím výkonného čipu A12Z Bionic. Apple o tomto procesoru tvrdí, že je výkonnější než modely ve většině dnešních PC.

Dotyková obrazovka má vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz, díky čemuž se hodí i na hraní her. Dále se chlubí velmi přesnými barvami, vysokým jasem 600 nitů a podporou dotykového pera.

Ve volitelné výbavě vůbec poprvé nalezneme také klávesnici, která je vybavena touchpadem. Lidé díky tomu nemusí sahat na dotykový displej, ale mohou tablet ovládat podobně jako klasický notebook. Pouzdro navíc integruje USB-C port pro snadné připojení příslušenství. To předchůdce neuměl, ten měl pouze klávesnici bez touchpadu.

Nový iPad Pro

Foto: archív výrobce

Pokročilé fotoaparáty, rozšířená realita

Vylepšení se dočkaly také fotoaparáty. Na zadní straně tak nalezneme kromě základního 12MPx fotoaparátu ještě 10MPx širokoúhlou kameru. Nechybí zde ani speciální LiDAR senzor pro měření vzdálenosti v prostoru. Díky němu by měly mít výsledné momentky podobný nádech, jako kdyby byly foceny digitální zrcadlovkou.

Systém LiDAR bude navíc u iPadu využíván také pro režim rozšířené reality, pomocí něj bude možné přesně umístit virtuální objekty do vytyčeného prostoru apod.

Fotoaparát na zadní straně

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků