Pravidelným čtenářům patrně není společnost In-Win úplně cizí. Před časem jsme totiž přinesli test počítačové sestavy za čtvrt milionu korun, která byla právě skříní tohoto výrobce vybavena. [celá zpráva]

Právě použitý case byl na testovaném kousku tím nejzajímavějším. Ovládat jej totiž bylo možné pomocí chytrého telefonu, na stisk jediného tlačítka se celý počítač dokázal sám rozložit. A pochopitelně také složit, jak je vidět na videu níže.

Video

Transformer v akci.

Zdroj: Novinky.cz

Nový model zvaný Z-Tower takové kousky neumí, místo toho sází na neokoukaný asymetrický vzhled, který je inspirovaný estetikou architektury a kvalitními materiály. Zatímco většina počítačových skříní vypadá jako krabice, novinka sází na skeletovou strukturu.

Z-Tower je vytvořen z 5 cm tlusté hliníkové slitiny, která je poté pečlivě vyleštěna pomocí frézy, aby bylo zajištěno, že každá počítačová skříň zosobní vynikající luxus a umění. Každá se přitom vyrábí ručně, což se také na výsledné ceně podepsalo.

In-Win Z-Tower

In-Win Z-Tower.

FOTO: mif, Novinky

Zástupci výrobce na výstavišti zdůraznili, že dutá struktura vylepšuje odvod tepla a průtok vzduchu je efektivně veden, aby byl zajištěn vynikající ventilovaný výkon.

Skříň podporuje desky formátu mATX, ATX a E-ATX a nabízí 2x 3,5" a 2x 2,5" interní pozici pro vložení pevných disků a SSD jednotek. Skříň má 3 pozice pro ventilátory, horní panel pak nabízí 2x USB 3.0, 1x USB 3.1 typ-C a audio konektory. Její rozměry činí 720 x 400 x 740 mm při hmotnosti 42 kg.

Každá Z-Tower má vyryté individuální sériové číslo, má jít totiž o limitovanou edici. Kolik kusů nakonec bude vyrobeno, to výrobce neprozradil. Patrně bude záležet na zájmu ze strany zákazníků, neboť zaplatit 160 000 Kč za pouhou skříň nebude chtít rozhodně každý.