Renesas se zaměřuje na čipy pro automobilový průmysl a je na tomto trhu dvojkou za NXP Semiconductors. Díky dohodě získá Renesas znalosti IDT v oblasti čipů pro mobilní sítě a uchování dat, které jsou důležité pro samořídící auta. IDT má silné postavení v oblasti čipů pro mobilní síťová zařízení.

Renesas zaplatí za jednu akcii IDT v hotovosti 49 dolarů. V pondělí akcie firmy uzavřely na ceně 42,08 dolaru. Dohoda by měla být dokončena v první polovině příštího roku.

Firma Renesas vznikla v roce 2010 fúzí čipové divize firmy NEC a společnosti Renesas Technology, která byla vytvořena spojením čipových divizí firem Hitachi a Mitsubishi Electric. Relativně pozdě se však připojila k vlně konsolidací v čipovém odvětví, protože měla problémy s oživením po škodách způsobených v důležitých továrnách po zemětřesení v Japonsku v roce 2011.

Renesas loni koupila amerického výrobce čipů Intersil za 3,2 miliardy USD. Akvizicí rozšířila své portfolio analogových čipů, které zpracovávají signály, jako zvuk, světlo a teplotu, než je převedou na digitální signály, napsala agentura Reuters.