První zprávy o tom, že americký počítačový gigant se chystá omladit MacBook Air, se objevily už v průběhu minulého týdne. [celá zpráva]

Tehdy však ještě nebylo jasné, kdy přesně by se měl extrémně tenký notebook s logem nakousnutého jablka ukázat. Podle serveru MacRumors se tak stane v červnu na vývojářské konferenci WWDC.

MacBook Air

MacBook Air

FOTO: archiv výrobce

Levnější tablety

Společně s MacBookem Air by se měla ukázat také nová generace extrémně levných počítačových tabletů iPad.

Vzhledem k tomu, že ceny iPadů v oficiálním obchodě amerického počítačového gigantu aktuálně startují na necelých 11 tisících korun, lze předpokládat, že cenu novinek se podaří srazit pod pomyslnou hranici 10 tisíc korun.

Nový iPad (2017)

Apple iPad (2017)

FOTO: archiv výrobce

Na příznivější cenovku v porovnání s aktuálně nabízenou generací by měl lákat také nový laptop s logem nakousnutého jablka. Přesné informace ale pochopitelně zatím nejsou k dispozici.

V současnosti se základní model MacBooku Air nabízí za necelých 31 tisíc korun a výkonnější varianta vyjde na 37 tisíc, což rozhodně není na několik let starý přístroj málo. Novinka se s největší pravděpodobností bude nabízet za částky mezi 20 a 30 tisíci korun.

Dá se očekávat, že do vínku dostane nový stroj nejnovější procesory Intel Core a integrovanou grafiku.

Pro masy

Krok Applu směrem k levnějším přístrojům je vcelku logický. Loni totiž bylo vedení podniku často kritizováno za to, že nastavilo cenu nejnovějšího iPhonu X zbytečně vysoko a že si jej může dovolit jen málokdo.

S levnějšími modely má Apple šanci oslovit širší spektrum zákazníků.

Video

Apple iPhone X

Zdroj: archiv výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: