Přestože je switch na pultech obchodů již od letošního března, poptávka po této televizní konzoli stále neutichá. Je to dáno i tím, že jakmile přijdou nové kusy na sklady obchodů, jsou prakticky okamžitě vyprodané.

Také někteří tuzemští prodejci hlásí vyprodáno. Ceny konzole od Nintenda podle Zboží.cz startují na 8619 Kč, někteří obchodníci si nicméně totožný přístroj cení i na více než deset tisíc korun. Jde přitom o stále stejný model, který má zcela totožnou hardwarovou výbavu i dodávané příslušenství.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch.

FOTO: archív výrobce

Switch se dá do češtiny přeložit jako přepínač. Toto slovo pravděpodobně nejlépe vystihuje to, co novinka skutečně umí.

V první řadě je totiž switch plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty stačí jen jedno.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač Joy-Con v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Jednotlivých titulů pro switch zatím bohužel není tolik jako v případě konkurenčních televizních konzolí. Nabídka her se nicméně neustále rozrůstá.