Novinka se jmenuje FridgeCam a jejím hlavním úkolem je monitorovat stav ledničky. Samozřejmě tak můžete hlídat nenechavé členy domácnosti, zda vám nesnědli nějakou laskominu, kterou si zde schováváte.

V praxi je ale uplatnění tohoto unikátního zařízení ještě daleko širší. Dokáže se totiž připojit k internetu a vy tak máte odkudkoliv naprostý přehled o stavu svých zásob. Pokud si například nejste jisti, zda vám dochází mléko, můžete to zkontrolovat klidně i z druhého konce planety.

FridgeCam

FridgeCam bude spolupracovat s chytrými telefony.

FOTO: rim, Novinky

V praxi by se tak díky nové vychytávce nemělo stávat, že budete nakupovat potraviny zbytečně, protože zapomenete, že jich máte v lednici dost. Kamera dokáže zachytávat obraz i za naprosté tmy, logicky tedy i v případě, kdy jsou dveře ledničky zavřené.

V aplikaci na chytrém telefonu, kam je obraz přenášen, je navíc možné vytvářet automaticky seznamy toho, co spotřebováváte nejčastěji. A na základě toho pak vytváří návrhy na nákupní seznamy.

S ohledem na ušetřené peníze za zbytečně nakoupené potraviny by se podle výrobce měla i velmi rychle vrátit pořizovací cena za kameru. Ta byla stanovena na 100 liber, tedy v přepočtu 3100 korun. FridgeCam je však zatím dostupná výhradně v zahraničí, a to navíc pouze v rámci předobjednávky. Prodej by však měl být spuštěn v horizontu několika týdnů.

FridgeCam

Novinka je velmi kompaktní

FOTO: rim, Novinky

Internet věcí? Svět budou řídit mobily

Elektronika je rok od roku chytřejší. Už pár let jsou například na trhu pračky, ke kterým jde připojit smartphone, a na ulicích se můžete stále častěji setkat s lidmi, kteří mají na zápěstí hodinky s vlastním operačním systémem a nepřeberným množstvím funkcí. To je ale podle Wernera Strutha, šéfa americké pobočky společnosti Bosch, pouhý začátek. Hlavní roli přitom podle něj budou hrát chytré telefony.

„Není to tak dávno, co jsme se ptali, kolik lidí má chytrý telefon. Dnes se karta obrátila a místo toho zjišťujeme, kdo ho zatím ještě nemá. A právě smartphony jsou klíčem ke všemu,“ prohlásil Struth na veletrhu CES v americkém Las Vegas.

Podle něj už v současnosti začínáme pociťovat „digitální zpětnou vazbu“, kdy právě chytré telefony analyzují naše běžné denní aktivity. A to ať už pomocí chytrých hodinek, nebo nejrůznějších fitness náramků.

Využívají k tomu speciální senzory, pomocí kterých data získávají. A ty se objevují ve stále více zařízeních. Už dnes je možné narazit na trhu na inteligentní domácí systémy, které dokážou monitorovat teplotu, a jejich majitelé ji mohou nastavovat na dálku pomocí chytrých telefonů. [celá zpráva]