Withings Body Cardio vypadá na první pohled jako obyčejná váha. Ve skutečnosti jde však o sofistikované zařízení, které díky systému měření rychlosti pomocí pulzních vln dokonce umožní změřit a vyhodnotit práci kardiovaskulárního systému.

Uživatel se tak kromě informací o aktuální hmotnosti dozví i svůj momentální zdravotní stav. Přitom systém hlídá také informace o podílu tuku v těle, vody či svalové hmoty. Uložit je přitom možné data až osmi členů domácnosti.

Withings Body Cardio

Withings Body Cardio

FOTO: archív výrobce

Synchronizovat s dalšími chytrými zařízeními v domácnosti se váha dovede prostřednictvím bezdrátových sítí wi-fi.

Komunikace se smartphonem nebo tabletem je pak zajištěna prostřednictvím standardu bluetooth. V mobilním zařízení obsluhu zajišťuje aplikace Health Mate, která dokáže vytvářet statistiky zdravotní kondice, ale například i výsledků během hubnutí.

Body Cardio od společnosti Withings se již prodává v tuzemských obchodech. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, ceny startují 4258 Kč. Zařízení je přitom k dispozici v bílém i černém provedení.

Withings Body Cardio

Withings Body Cardio

FOTO: archív výrobce

Zařízení pro internet věcí

Finská Nokia oznámila koupi společnosti Withings letos v dubnu. Celý obchod měl cenu 170 miliónů eur, tedy v přepočtu bezmála 4,6 miliardy korun.

Prakticky všechny výrobky, kterými se společnost Withings zabývá, patří mezi zařízení pro internet věcí. Jde o chytré přístroje, jež jsou schopny připojovat se na internet a komunikovat mezi sebou prostřednictvím této celosvětové počítačové sítě.

Typicky jde například o zařízení, která umožňují sledování či ovládání některých funkcí na dálku. Připojit se k nim je možné prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítačového tabletu přes internet, i když je uživatel na druhém konci planety.

Celosvětovou počítačovou síť mohou tímto způsobem využívat nejrůznější rekordéry, meteorologické stanice, ale klidně také chytré žárovky, u kterých je možné upravovat teplotu světla.