Nový laptop od společnosti Xiaomi je podle uniklé fotografie prakticky celý vyroben z kovové slitiny. Na první pohled zaujme zaoblenými rohy a svítícím logem na víku displeje.

Zběhlejší čtenáři již patrně tuší, že přesně na takový design láká také společnost Apple u svého MacBooku Pro.

Nový MacBook Pro

MacBook Pro

FOTO: archív výrobce

Nový MacBook Pro vychází z třetí generace počítačového tabletu iPad

MacBook Pro

FOTO: archív výrobce

Pokud laptop s takovýmto vzhledem Xiaomi skutečně uvede, pustí se patrně na velmi tenký led. Lze očekávat, že americký softwarový gigant na to zareaguje žalobou, podobně jako to již dříve udělal u jihokorejského Samsungu – tehdy si zástupci Applu stěžovali, že tablety od Samsungu příliš kopírují vzhled iPadu.

Nad výbavou visí otazník

O hardwarových parametrech novinky se toho zatím moc neví. Stroj od Xiaomi by nicméně měl být podle dříve uniklých informací vybaven 12,5- nebo 13,3palcovou obrazovkou. Pracovat bude pod operačním systémem Windows 10.

Lze ale předpokládat, že výrobce se bude snažit uživatele nalákat na zajímavý poměr cena/výkon – podobně jako to dělá u chytrých telefonů. Jasno by mělo být už během pár týdnů, neboť novinka si odbyde premiéru během ledna.

O tom, že Xiaomi pracuje na vlastním notebooku, se spekuluje už několik měsíců. Doposud to však zástupci čínského výrobce oficiálně nepotvrdili. [celá zpráva]