Na plány Applu s prodejem Watch 2 upozornil server Digitimes. Ten údajně získal informace přímo z výroby jednotlivých dílů pro chytré hodinky, ze kterých je patrné, že americký softwarový gigant zintenzivnil počet objednávek.

V současnosti tak prý podnik počítá s prodejem dvou miliónů chytrých hodinek každý měsíc.

Apple Watch

Apple Watch – první generace

FOTO: archív výrobce

Apple oficiálně příchod druhé generace nepotvrdil, server Mac Rumors i přesto zveřejnil před časem informace o plánovaných inovacích. Novinka s logem nakousnutého jablka by kromě vyššího výkonu měla přinést také vyšší výdrž baterie, a to při zachování stejných proporcí jako u aktuálně nabízeného modelu. Vylepšení by se údajně mělo dotknout také dotykového panelu, který bude lépe čitelný na slunci.

Nemělo by přitom jít o zcela nový model, ale pouze o vylepšení toho stávajícího. To vcelku zapadá do produktové strategie amerického počítačového gigantu. Podobnou strategii totiž tento výrobce používá například u iPhonů. V jednom roce uvede na pulty obchodů zbrusu nový jablečný smartphone, za dalších 12 měsíců pouze jeho vylepšenou verzi.

Obejdou se bez iPhonů

Pokud by americký počítačový gigant zvolil i stejné pojmenování, letos bychom se mohli dočkat chytrých hodinek Watch S. Právě písmenko S totiž Apple používá k označování vylepšených chytrých telefonů.

Watch S by se také mohly zbavit závislosti na iPhonech – v současnosti totiž chytré hodinky od Applu fungují podobně jako jakýsi mezičlánek mezi uživatelem a samotným mobilem. Příliš velkou provázanost s chytrým telefonem by mohla vyřešit integrace slotu na SIM karty. V takovém případě by novinka mohla plnohodnotně fungovat i bez smartphonu.

První generace chytrých hodinek od Applu je na pultech obchodů k dostání už více než rok. Přesně 24. dubna 2016 oslavila první výročí od zahájení prodeje. [celá zpráva]