Kompaktní sada Brix Gaming měří 59,6 mm x 128 mm x 114,4 mm. Obsahuje výkonný čtyřjádrový procesor AMD A8-5557M, který dokáže pracovat až při frekvenci 3,1 GHz. Operační paměť i pevný disk se dokupují samostatně, což je pro barebone systémy typické.

O grafický výkon se stará čip AMD Radeon R9 M275X s 2 GB paměti typu GDDR5. Ten podporuje grafickou akceleraci videa, a to včetně standardů Microsoft DX11.1, Shader Model 5.0 či OpenGL 4.1. Problém by tak sestavě neměly činit prakticky žádné novější hry.

Brix Gaming Mini PC Barebone

Brix Gaming Mini PC Barebone

FOTO: archív výrobce

„Brix Gaming nabízí stejný výkon, jaký má normální stolní počítač, akorát s kompaktními rozměry,“ řekl Henry Kao, viceprezident oddělení pro obchod se základními deskami Gigabyte. „Jsme velmi nadšeni pokračováním evoluce stolních počítačů, zpochybňujeme stereotyp, že menší rozměr znamená menší výkon,“ dodal.

Brix Gaming Mini PC Barebone se v Evropě zatím neprodává, na pultech obchodů by se měl objevit v horizontu maximálně několika měsíců. Oficiální cenu zatím výrobce neprozradil, je však více než pravděpodobné, že s ohledem na výbavu přesáhne hranici 15 000 Kč.

Brix Gaming Mini PC Barebone

Brix Gaming Mini PC Barebone

FOTO: archív výrobce