Věrným fanouškům jistě neuniklo, že proti minulému roku je Jobs opět o něco hubenější, nejspíše kvůli nemoci. Na pódiu však vystupoval sebevědomě a rázně.

ČTĚTE TAKÉ: Nemocný Steve Jobs odhalil iPad 2

„Apple iPad 2 je o 33 procent tenčí než jeho předchůdce. Přitom je ale rychlejší a má stejnou výdrž,“ vychvaloval hned na úvod tiskové konference přednosti dvojky šéf Applu před rozjásaným publikem.

Tehdy nejspíše ani sám netušil, že ukazuje světu zařízení, které o několik let předběhlo svoji dobu. To je koneckonců poznat i z nabídky amerického počítačového giganta. V pátek začal prodávat už pátou generaci velkého iPadu, který kvůli extrémně tenké konstrukci a nízké hmotnosti dostal jméno Air.

Protože je tablet dokonalejší po všech stránkách, předchozí verze s pořadovým číslem čtyři se přestala prodávat. Stejně tak tomu bylo i loni v případě trojky. Apple iPad 2, který představil ještě sám Steve Jobs, je však v nabídce amerického počítačového giganta stále.

Firmu Apple založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Gerald Wayne v roce 1976 v obyčejné garáži svých rodičů. Od počátku působil Jobs jako duchovní vůdce celé firmy. Wozniak se staral především o technické návrhy a konstrukci jednotlivých produktů.

Řada lidí Jobse považovala za vizionáře, díky němuž firma slavila veškeré úspěchy. To je nejspíše i jeden z důvodů, proč iPad 2 stále nalezneme v prodeji. Co na tom, že je pomalejší, těžší a neobsahuje nové napájecí a synchronizační rozhraní lightning, kterým se Apple snaží sjednotit všechny své přístroje. Dvojku lze zakoupit s WiFi připojením a 16GB pamětí za 9 990 Kč, za verzi 3G zájemci zaplatí 13 090 korun.

Video

Expirované video

Zemřel zakladatel Applu Steve Jobs

Zdroj: Reuters

Jobs z čela firmy odešel na konci srpna 2011. Sám uvedl, že již není schopen vykonávat povinnosti generálního ředitele. Ve společnosti Apple však i nadále působil, protože byl jmenován předsedou správní rady.

O dva měsíce později, v říjnu 2011, zemřel ve svých 56 letech po letitém boji s rakovinou slinivky. Ve vedoucí pozici jej vystřídal Tim Cook.