Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, nabízí nový miniaturní počítač RikoMagic MiniPC MK802 bezmála dvě desítky prodejců. Nejlevněji za 1898 Kč. Do dvou tisíc je možné přístroj zakoupit v pěti obchodech. Ještě levněji vyjde novinka v zahraničí, kde ceny startují na 1500 Kč.

MiniPC MK802 je vybaven HDMI výstupem a klasickým USB konektorem. Problém tak nebude připojit jej prakticky ke všem novým monitorům a dokonce i televizorům, u kterých může fungovat jako levné multimediální centrum. Podporováno je i Full HD rozlišení.

MiniPC MK802

MiniPC MK802 patří k nejmenším počítačům na světě.

FOTO: RikoMagic

Srdcem novinky je jednojádrový procesor Cortex-A8 taktovaný na 1,5 GHz, kterým jsou vybaveny i některé chytré telefony a počítačové tablety. Výkon tedy není nijak oslnivý, na druhou stranu pro základní multimediální využití jistě stačí.

K dispozici je 512 MB operační paměti a 4GB úložný prostor, který je navíc možné rozšířit díky paměťovým kartám typu microSD. Nechybí ani podpora bezdrátového standardu WiFi pro připojení k internetu. Novinku pohání operační systém Android.

Vedle nízké ceny novinka zaujme také kompaktními rozměry 88 x 35 x 12 milimetrů a nízkou hmotností 200 gramů. Díky tomu se snadno vejde prakticky do jakékoliv kapsy a na cestách nebude velkou přítěží.