Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Britská veřejnoprávní zpravodajská stanice BBC oznámila, že její portál ve čtvrtek na několik hodin ochromil rozsáhlý počítačový útok. Stanice v první chvíli tvrdila, že omezení jejích internetových služeb bylo jen „technickou záležitostí”.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Za výpadkem BBC stál útok hackerů

Uživatelé si začali stěžovat na chybné fungování webu BBC kolem 08:00 SEČ. Výpadek neomezil tradiční rozhlasové a televizní vysílání stanice. Internetové služby BBC byly obnoveny krátce před 12:00 SEČ, i poté se ale potýkaly s občasnými výpadky.

„Všechny internetové portály BBC byly ve čtvrtek dopoledne nepřístupné z důvodu rozsáhlého počítačového útoku," uvedla stanice v prohlášení na svém webu po obnovení internetových služeb. Klientům se omluvila. Kdo za počítačovým útokem stojí, se zatím neví.

Šlo o útok typu DDoS, který se snaží zablokovat internetové služby „zaplavením" sítě velkým množstvím požadavků na spojení či narušením spojení s vytipovaným serverem. BBC byla terčem podobného útoku v červenci 2014.

Uživatelé Twitteru výpadek prestižní veřejnoprávní stanice BBC podle britského deníku The Telegraph se zjevnou nadsázkou komentovali mimo jiné slovy, že je to znamení blížící se apokalypsy.

Podle britské policie se stalo loni terčem počítačových útoků na 30 procent britských podniků a institucí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků