Hlavní obsah
Café Cyberia Foto: Profimedia.cz

Web, nebo raději ryba s hranolky? Jak se v Londýně otevírala první internetová kavárna

Na začátku září roku 1994 byla v Londýně otevřena první internetová kavárna Café Cyberia. Tato vůbec první kavárna s počítači napojenými na internet byla nápadem polské studentky Evy Pascoeové, které se v Londýně stýskalo po domově. Podnik, který s několika přáteli otevřela ve Whitfield Street ve středu města, si brzy získal velkou popularitu a záhy měl tisíce napodobitelů po celém světě.

Café Cyberia Foto: Profimedia.cz
Web, nebo raději ryba s hranolky? Jak se v Londýně otevírala první internetová kavárna

V průběhu času ale koncepce internetových kaváren zastarala, mnoho z nich bylo zrušeno. Poskytování internetových služeb kaváren se pak rozdělilo na internetové herny a kavárny s připojením Wi-Fi.

"Hlavním problémem bylo, že můj stroj na cappuccino byl s to udělat jen jedno každé dvě minuty, zatímco sál byl plný lidí, kteří čekali na internet a dožadovali se své kávy rychleji, než jsem byla s to je obsloužit," vzpomínala po letech Pascoeová. Tento problém však mohla snadno vyřešit, protože díky svému úspěchu získala řadu investorů, mezi kterými byli i reklamní magnát Maurice Saatchi nebo Mick Jagger.

Návštěvníci v Café Cyberia

Foto: Profimedia.cz

Na rozdíl od investorů se v hodnocení nápadu otevřít internetovou kavárnu mýlila televizní stanice CNN, která v roce 1994 uvedla, že může s jistotou prohlásit, že většina Londýňanů bude i nadále před internetem v čase oběda dávat přednost klasické rybě s hranolky. Sama Pascoeová byznys opustila v roce 1998, podnik ale ještě nějakou dobu provozovali korejští investoři. Dnes je na jejím místě restaurace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků