Hlavní obsah
Možnosti sdílení v aplikaci Mapy.cz. Foto: Mapy.cz

Vlastní název či náhledová mapka. Mapy.cz rozšiřují možnosti sdílení

Společnost Seznam.cz rozšířila u aplikace Mapy.cz možnosti pro sdílení obsahu v mapě o novinky. Lidé mohou nyní vložit do sdílené mapy náhledovou mapku nebo zobrazit v mapě u sdílených položek vlastní názvy, což by mělo pomoci především podnikatelům v e-commerce. Novinkou je i možnost prokliku sdílené položky přímo na detail bodu zájmu v aplikaci Mapy.cz.

Možnosti sdílení v aplikaci Mapy.cz. Foto: Mapy.cz
Vlastní název či náhledová mapka. Mapy.cz rozšiřují možnosti sdílení

Nové možnosti sdílení představila aplikace Mapy.cz již zkraje letošního roku. V souvislosti s novinkami nyní došlo i k přepracování formuláře s náhledem mapy, který je díky tomu přehlednější.

„Náhledová mapka usnadní uživatelům orientaci, kde se nalézá sdílené místo v širším kontextu. Její zobrazení se aktivuje přepínačem ‚Náhledová mapa‘ ve formuláři s náhledem sdílené mapy. Zvolit lze mezi náhledovou mapkou České republiky nebo světa. Po aktivaci se náhledová mapka automaticky zobrazí v levém horním rohu, modrý bod na mapce pak reprezentuje polohu sdílené položky, respektive odpovídá poloze středu sdílené mapy,“ uvedl Jan Kunz, produktový manažer služby Mapy.cz.

Položky sdílené v mapě je možné nově opatřit vlastním textovým popisem. „Vlastní popisek lze zadat pro vlastní body nebo pro libovolnou položku, která je uložena v Moje mapy a u níž byl ručně zadán vlastní popisek buď hned při ukládání, nebo u níž byl dodatečně upraven výchozí název,“ popsal Kunz.

„Popisky je tak možné přidat například k uloženým bodům zájmu, naplánovaným trasám či k vlastnímu měření. Zobrazení vlastních popisek ve sdílené mapě se aktivuje přepínačem ‚Popisky v mapě‘ ve formuláři s náhledem sdílené mapy. Po aktivaci se vlastní popisky automaticky zobrazí v mapě u těch sdílených položek, kde byly ručně zadány. U ostatních položek zůstanou zobrazené původní markery s ikonkami bez popisek,“ doplnil produktový manažer služby Mapy.cz.

Koncoví uživatelé konzumující obsah na sdílené mapě si mohou nově zobrazit detaily sdílených položek proklikem na web Mapy.cz. „Pokud tedy například lidé sdílí tip na výlet na nějaký zajímavý hrad, zobrazí se jim po prokliku na tuto sdílenou položku její detail na Mapy.cz, a to včetně textového popisu, adresy, odkazů a dalších informací. U sdílené trasy po prokliku dojde k zobrazení detailu naplánované trasy s itinerářem a profilem trasy. Proklik funguje na všech sdílených položkách zcela automaticky, tj. nikde se neaktivuje,“ uzavřel Kunz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků