Hlavní obsah
Foto: Archiv, Právo

Venezuelský režim si došlápne na sociální sítě. Bude rozhodovat, co se musí mazat

Režim venezuelského prezidenta Nicoláse Madura se chystá regulovat obsah sociálních sítí v zemi. Připravuje totiž zákon, na jehož základě bude možné pokutovat provozovatele těchto sítí za to, že nesmažou zprávy, které vláda označí za „nenávistné vůči venezuelskému lidu”. Informoval o tom místní deník El Nacional.

Foto: Archiv, Právo
Venezuelský režim si došlápne na sociální sítě. Bude rozhodovat, co se musí mazat

Příslušný zákon, který počítá i s tresty 25 let vězení za demonstrace v ulicích, začalo v úterý projednávat Ústavodárné shromáždění. Tento orgán ustavila ve sporných a opozicí bojkotovaných volbách Madurova vláda a de facto jím nahradila parlament, v němž má většinu opozice. Nový orgán, který neuznává ani řada amerických zemí, zcela ovládá vládní strana.

Předsedkyně shromáždění Delcy Rodríguezová při obhajobě nového zákona prohlásila, že „venezuelský lid se stal obětí laboratoří psychologické války vytvořených imperialisty”. Obvinila také opoziční strany, že podporují ve Venezuele „nenávist rasovou, třídní a politickou”.

Podle listu El Nacional mohou být na základě tohoto zákona v budoucnu pokutováni provozovatelé sítí, jako je Twitter či Instagram, pokud nesmažou obsah, který se vládě nebude líbit.

Na základě takzvaného Zákona o soužití a proti intoleranci budou hrozit tresty až 25 let vězení za demonstrace v ulicích, pokud budou „netolerantní a nenávistné” vůči vládě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků