Hlavní obsah
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Uživatelé dostanou možnost volby, Facebook umožní zablokovat sběr dat

Uživatelé Facebooku budou mít nově možnost sledovat a případně zablokovat na této sociální síti sběr dat o své osobě, která jí zasílají externí weby a aplikace. Americká firma v úterý oznámila zavedení této dlouho slibované služby. Uživatelům se tak bude ve výsledku zobrazovat méně přesně cílené reklamy.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP
Uživatelé dostanou možnost volby, Facebook umožní zablokovat sběr dat

Budou také moci vymazat svou historii chování na webu. Facebook prozatím funkci nabídne pouze v Irsku, Jižní Koreji a ve Španělsku. Konečným cílem ale je zpřístupnit ji celosvětově. Podle analytika, kterého oslovil zpravodajský server BBC, nebude mít opatření významný vliv na zisky firmy.

Facebook přichází s tímto krokem, který jeho zakladatel Mark Zuckerberg podle agentury AP avizoval před více než rokem, v době, kdy Apple a Mozilla již začaly omezovat službu sledování uživatelů prostřednictvím svých prohlížečů.

Německý kartelový úřad pro kontrolu hospodářské soutěže firmě navíc už v únoru nařídil, že do budoucna nesmí bez souhlasu německých uživatelů vyhodnocovat data, která o nich na různých platformách získala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků