Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Třetina obyvatel EU tvrdí, že nikdy nepoužívala internet

Třetina obyvatel Evropské unie nikdy nevyužila internet. Před dvěma lety podíl lidí bez zkušenosti s internetem činil 40 procent. Vyplývá to z průzkumu, o kterém v úterý informovala Evropská komise. Více než čtvrtina Evropanů přitom nikdy nepoužila počítač.

Foto: Profimedia.cz
Třetina obyvatel EU tvrdí, že nikdy nepoužívala internet

Celkem 40 procent lidí v Evropě dnes stále nemá přístup k internetu z domova. Více než třetina těchto lidí přitom říká, že to nepotřebuje, a zhruba každý čtvrtý tvrdí, že si to nemůže dovolit.

Nejméně aktivní jsou na internetu dvě skupiny osob: staří a nezaměstnaní. Nejvíce jsou proti tomu na internetu mladí ve věku 16 až 24 let, uvádí komise. Studie zahrnula i děti.

Komisařka EU pro informační společnost Viviane Redingová říká, že se musí zaměřit na to, aby se internetová informační dálnice zpřístupnila odstrčeným uživatelům.

Redingová proto také chystá nová pravidla pro stahování dat ze sítě, aby se lidem usnadnil legální přístup k hudbě a filmům, napsala agentura Reuters. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků