Hlavní obsah
Bravia B4000 Foto: Novinky

Sony dala černé sbohem, nové LCD TV vsadily na bílou

Řada plochých televizí japonské Sony Bravia B4000 se zcela rozloučila s černou barvou. Modely v bílém provedení navíc dostaly od vývojářů madlo k lepšímu přenášení.

Bravia B4000 Foto: Novinky
Sony dala černé sbohem, nové LCD TV vsadily na bílou

Obrazovky jsou v nabídce o úhlopříčkách 20, 23 nebo 26 palců. Madlo na zadní stěně televize usnadňuje přenášení. LCD TV mají přímo v sobě integrovaný stojan. Při přemisťování se tak uživatel nemusí starat na co, nebo kam televizi "posadí".

„Řadu B4000 představujeme jako nový, svěží koncept,“ uvedla Angela de Kleinová, manažerka Sony. „Je to televizor, který dobře vypadá, ať jej umístíte kamkoli, a který je zkonstruován tak, abyste jej mohli snadno vzít a sami přestěhovat z místa na místo,“ dodala.

Nezbytnou součástí B4000 je čip pro úpravu obrazu a barev (Bravia Engine), o zvuk se postarala technologie Virtual Dolby Surround, modely jsou doplněny dnes už standardním digitálním tunerem pro příjem digitálního televizního vysílání (DVB-T) v místech, kde je dostupné.

Díky dvěma HDMI konektorům lze k televizoru snadno pomocí jediného kabelu připojit HD zařízení, jako přehrávače Blu-ray disků, konzoly PlayStation 3 nebo HD videokamery. Technologie Theatre Sync umožňuje ovládat sestavy propojené přes HDMI pomocí jednoho dálkového ovladače, takže ke sledování filmu na disku nebo k vypnutí celého systému stačí stisknout jediné tlačítko na ovladači.

Doporučené ceny modelů (rozlišení 1366 x 768 bodů, tedy HD Ready) se pohybují od 15 000 korun za typ s úhlopříčkou 20 palců, po 18 000 Kč za LCD TV s úhlopříčkou 23 palců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků