Hlavní obsah
Logo internetové společnosti Yahoo Foto: © Denis Balibouse / Reuters, Reuters

Skandály vyjdou Yahoo draho, Verizon chce miliardovou slevu

Obchod obřích rozměrů, v rámci kterého měl odkoupit přední americký operátor Verizon hlavní webové aktivity společnosti Yahoo, se značně komplikuje. Americký internetový gigant totiž v minulých dnech zasáhly skandály týkající se e-mailových služeb, kvůli kterým chce nyní Verzion výraznou slevu.

Logo internetové společnosti Yahoo Foto: © Denis Balibouse / Reuters, Reuters
Skandály vyjdou Yahoo draho, Verizon chce miliardovou slevu

Celá akvizice měla mít hodnotu 4,83 miliardy dolarů, tedy více než 118 miliard korun. Verizon však na konci minulého týdne couvl a pro dokončení obchodu požaduje slevu rovnou miliardu dolarů (24 miliard korun).

Nutno podotknout, že postoji Verizonu se nedá příliš divit. Yahoo totiž v posledních týdnech stíhá jeden skandál za druhým.

Velká e-mailová krádež

Důvěra uživatelů byla totiž velmi otřesena už letos v září. Tehdy americký internetový gigant potvrdil, že z jeho databáze bylo odcizeno 500 miliónů uživatelských dat. K samotnému útoku přitom mělo dojít už v roce 2014, uživatelé se však o něm dozvěděli až o dva roky později. [celá zpráva]

Server IB Times navíc tento týden informoval o tom, že prvotní odhady společnosti Yahoo jsou příliš střízlivé. Podle svědectví bývalého zaměstnance se totiž počítačoví piráti mohli dostat k uživatelským datům až tří miliard uživatelů. To je tedy šestkrát více než v případě původních odhadů. [celá zpráva]

Skenovali e-maily

Další velký skandál se provalil teprve minulý týden. Agentura Reuters informovala o tom, že Yahoo prohledávalo stovky miliónů e-mailových účtů na pokyn amerických tajných služeb. Skenování e-mailů mělo začít už v průběhu loňského roku.

Šéfka společnosti Yahoo Marissa Mayerová nařídila vyhovět všem vládním požadavkům na 100 %. To byl údajně jeden z hlavních důvodů, proč se v minulém roce rozhodl odejít z internetového gigantu šéf bezpečnosti Alex Stamos.

Vláda totiž nechtěla zjistit informace z jednoho nebo dvou účtů, na jejím seznamu jich měly být údajně stovky miliónů. Právě vysoký počet uživatelů, o které se vyšetřovatelé zajímali, je zarážející. [celá zpráva]

Jasno bude v horizontu týdnů

Právě kvůli zmíněným skandálům a strachu z toho, že značka Yahoo je velmi poškozena, požaduje Verizon tak výraznou slevu. Jednání o ní již podle deníku New York Post začala.

Zástupci společnosti Yahoo se však k požadavku ještě zatím oficiálně nevyjádřili. Jisté tak není, zda na nové podmínky akvizice telekomunikačního gigantu přistoupí.

Jasno by nicméně mělo být v horizontu několika týdnů. Celý obchod by měl být totiž podle původních plánů dokončen zkraje příštího roku. Ještě před Vánocemi by tak měly být jeho přesné podmínky stanoveny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků