Hlavní obsah
Nový 3D displej, který nevyžaduje speciální brýle Foto: KIM KYUNG-HOON, Reuters

Sharp vyvinul 3D displej, který nevyžaduje speciální brýle

Japonský výrobce spotřební elektroniky Sharp vyvinul displej s trojrozměrným obrazem, který nevyžaduje speciální brýle. Nevýhodou ale je, že použitá technologie zatím funguje pouze u displeje o úhlopříčce 7,4 centimetru a ze vzdálenosti 30 centimetrů od obličeje diváka, uvedl v pátek podnik.

Nový 3D displej, který nevyžaduje speciální brýle Foto: KIM KYUNG-HOON, Reuters
Sharp vyvinul 3D displej, který nevyžaduje speciální brýle

Sharp při prezentaci tohoto displeje pro mobilní telefony a další přenosná zařízení předvedl trojrozměrnou animaci, dotykové obrazovky přepínající z jedné trojrozměrné fotografie na druhou i záběry z připojené 3D kamery.

Filmy s 3D obrazem již nejsou překvapením. Televizory s trojrozměrným obrazem pak prodávají nebo se k tomu chystají japonské firmy Sony a Panasonic a korejské Samsung Electronics a LG Electronics.

Zatím bylo nutné mít na sledování trojrozměrných elektronických obrazů speciální brýle, které levému a pravému oku předkládaly pozměněný záběr. Technologie Sharpu brýle nevyžaduje, protože displej vysílá rozdílný obraz do každého oka zvlášť.

Žena si zkouší prohlížet obraz každým okem zvlášť při slavnostním ceremoniálu.

Foto: KIM KYUNG-HOON, Reuters

Podle manažerů Sharpu bude v budoucnu možné využít tuto technologii i pro televizory. Připustili ale, že zatím funguje nejlépe při neměnné vzdálenosti mezi divákem a obrazovkou. Menší displeje, které dnes Sharp ukázal, jsou určené pro mobilní telefony, herní konzoly a digitální fotoaparáty, napsala agentura AP.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků