Hlavní obsah
Prodej podílu ve firmě Pioneer by Sharpu pomohl získat dostatečnou hotovost. Ilustrační foto. Foto: Pioneer

Sharp hodlá prodat svůj podíl ve firmě Pioneer

Japonský výrobce elektroniky Sharp se rozhodl prodat svůj zhruba devítiprocentní podíl v konkurenční společnosti Pioneer. Informoval o tom list The Wall Street Journal. Hodnota podílu se pohybuje kolem 6,3 miliardy jenů (1,3 miliardy Kč).

Prodej podílu ve firmě Pioneer by Sharpu pomohl získat dostatečnou hotovost. Ilustrační foto. Foto: Pioneer
Sharp hodlá prodat svůj podíl ve firmě Pioneer

Sharp se nyní potýká s nedostatkem hotovosti a čelí poklesu tržeb v důsledku ostré konkurence na trzích s televizory a mobilními přístroji. Firma by podle listu mohla prodat podíl v Pioneeru již tento měsíc. Akcie obou podniků po zveřejnění zprávy výrazně posílily.

"Ten prodej by podpořil snahu Sharpu získat dostatečnou hotovost," řekl analytik Tošijuki Kanajama ze společnosti Monex. "Ukazuje to, že firma dělá ve snaze ozdravit své finance pokrok," dodal Keniči Hirano z makléřské firmy Tachibana Securities.

Společnost Sharp si v říjnu zajistila od bank záchranný úvěr 4,4 miliardy dolarů (87 miliard Kč), musela jej však zaručit svými budovami a továrnami. Sharp loni také věřitelům a akcionářům slíbil, že prodá část majetku a sníží počet pracovních míst o 10 000.

Minulý měsíc firma uvedla, že si zajistila investici 110 miliónů dolarů od jihokorejského elektronického koncernu Samsung Electronics. Ten se tak stane předním zahraničním akcionářem podniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků