Hlavní obsah
Bohumil Hrabal v Nymburce při oslavách 90. výročí založení gymnázia v roce 1993 Foto: Jan Řehounek

Samsung představil mobil s 5Mpix fotoaparátem

Jihokorejská společnost Samsung představila první mobilní telefon na světě, který je vybaven vestavěným pětimegovým digitálním fotoaparátem. Na vývoji miniaturního digiťáku přitom spolupracovala i japonská firma Pentax.

Bohumil Hrabal v Nymburce při oslavách 90. výročí založení gymnázia v roce 1993 Foto: Jan Řehounek
Samsung představil mobil s 5Mpix fotoaparátem

Nový mobilní telefon Samsung SCH-S250 je určen pro korejskou síť CDMA a jeho fotoaparát dokáže kromě fotografií ve vysokém rozlišení pořizovat i videosekvence. K ukládání slouží interní paměť o kapacitě 92 MB.

Ta je určena nejen k ukládání digitálních snímků a videosekvencí, ale lze do ní uložit i písničky ve formátu MP3, neboť nový telefon je vybaven MP3 přehrávačem. Oficiální cena novinky zatím není známa, ale některé zdroje hovoří o 770 dolarech, což je přibližně 19 200 korun.

:. Mobilní telefon Samsung SCH-S250

Jihokorejský mobilní operátor SK Telecom také prozradil, že nabídne ještě koncem tohoto roku svým zákazníkům další mobilní telefon od Samsungu, a to dokonce s 10Mpix fotoaparátem. Ten poskytne snímky dokonce ve větším rozlišení, než je běžné u většiny plnohodnotných digitálních fotoaparátů. Přesto samotná kvalita snímků je zatím velkým otazníkem, protože rozlišení není vše a hodně záleží i na optice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků