Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky

Samsung hodlá přesunout část výroby z Mexika do USA

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics hodlá rozšířit své výrobní aktivity ve Spojených státech a plánuje tam přesunout část produkce z Mexika. Informovoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Počáteční investice do rozšíření aktivit v USA by se podle zdrojů měla pohybovat kolem 300 miliónů dolarů (7,7 miliardy Kč).

Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky
Samsung hodlá přesunout část výroby z Mexika do USA

Zdroje rovněž uvedly, že plány Samsungu byly ovlivněny vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Upozornily nicméně, že zatím nepadlo konečné rozhodnutí a podrobnosti plánů se ještě mohou změnit. Trump v předvolební kampani hrozil uvalením vysokých cel na dovoz z Mexika, který podle něj připravuje Spojené státy o pracovní místa.

Společnost Samsung uvedla, že se nachází v počáteční fázi rozhovorů o otevření nového závodu na výrobu domácích spotřebičů v USA. Odmítla se však vyjádřit k údajnému přesunu části výroby z Mexika. Upozornila, že začala přehodnocovat své americké aktivity začátkem podzimu, tedy ještě před listopadovými prezidentskými volbami v USA.

Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů. Konkurenční jihokorejská společnost LG Electronics minulý měsíc oznámila, že ve Spojených státech investuje 250 miliónů dolarů do výstavby nové továrny na výrobu domácích spotřebičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků